Do Mory přicházejí gólman Prusek a útočník Svačina

Ondřej Kubát
O L O M O U C - Dvěma novými posilami se mohou pochlubit na Hané. Na střídavé starty přicházejí z extraligových Vítkovic gólman Martin Prusek a útočník Vladimír Svačina. Měsíční hostování navíc prodloužil i bek Radim Tesařík, který je však stále zraněný.

HC Vítkovice Steel
Zkušený gólman Martin Prusek, který má za sebou mimo jiné angažmá v ruské KHL i kanadsko-americké NHL, míří do Olomouce po delším zranění. "Vzhledem k tomu, že Dalibor Sedlář si u nás už druhou sezónu moc nezachytal, pustili jsme ho do Prostějova. Je to mladý gólman a potřebuje hrát," vysvětlil generální manažer Mory Erik Fürst.

Klub tak sháněl gólmana do dvojice k Žigárdymu. A volba padla právě na čerstvě pětatřicetiletého Pruska. "Přichází na rozchytání, byl dlouho mimo hru," uvedl Fürst.

Další posilou je třiadvacetiletý útočník Vítkovic Vladimír Svačina. Ten by měl zacelit prostor v době rozsáhlejší marodky v hanáckém mužstvu. Svačina navíc za extraligové Vítkovice pravidelně nastupoval, letos odehrál 26 zápasů a připsal si 11 bodů za sedm branek a čtyři asistence.

Další dobrou zprávou je, že obránce Radim Tesařík prodloužil své působení v Olomouci. Tesařík přišel na Hanou v polovině listopadu na měsíční hostování a odehrál pouhé tři zápasy, potom se zranil. Stále sice není fit, ale jakmile se dá do pořádku, bude v Moře pokračovat.