Denisi, jak hodnotíte utkání s Olomoucí?
Čekali jsme, že to bude těžký zápas. Lidi je podporovali, byla výborná atmosféra, ať od našich fanoušků nebo od olomouckých a bylo to těžké utkání. Škoda toho začátku, který nám utekl, a Olomouc se trošku chytla. Z naší strany je ale pozitivní, že jsme se ještě vrátili do zápasu.

⇒ Útočník Denis Kindl ještě v olomouckém dresu

V čem byl rozdíl oproti prvnímu vzájemném utkání na ledě WERK ARENY, kdy jste Olomouc přehráli a zvítězili 6:1?
My jsme věděli, že doma hrají líp. Tady je hnala plná hala. Nám se trochu nepovedl start, prohrávali jsme 0:2, což Olomouc dostalo na koně a od té doby už se to táhlo. Museli jsme hodně bojovat, abychom se dostali zpátky do utkání.

V předchozích zápasech se vám velmi dařilo v oslabení. Nastříleli jste v nich ze všech týmů extraligy nejvíce gólů, a to osm. Na ledě Olomouce vám ale početní nevýhody nevyšly, čtyřikrát jste inkasovali, bylo znát, že vám chybí nejčastější střelec v oslabení, Martin Adamský?
Samozřejmě. Áda (Martin Adamský) je náš důležitý hráč. Je to výborný bruslař a možná by v oslabení ujel, ale nemůžeme se spoléhat jen na jednoho hráče, a že to pak bez něj nepůjde. Myslím si ale, že nebudeme dávat každý zápas dva góly v oslabení, hlavní je to ubránit, a to se nám tentokrát nepodařilo.

Nešlo sice o velké šance, ale i vy jste se v utkání s Olomoucí několikrát objevil před domácí brankou…
Vyložené šance jsem neměl, ale můj úkol je hlavně góly nedostávat. Samozřejmě to není úplně výborná vizitka, když se kouknete, že nemám gól, ale doufám, že to přijde, pak se to zlomí a bude to padat třeba častěji.

V Třinci hrajete na úplně jiné pozici než v Olomouci. Čtvrtá lajna a levé křídlo, zatímco v Olomouci jste hrál centra nebo vpravo, není to trochu nezvyk?
Mám v Třinci jinou roli než v Olomouci. Jsou tu hráči, kteří mají dávat góly a já mám hlavně ten úkol, je nedostávat a brát soupeřům energii. Máme ale kvalitní mančaft a já jsem rád, že v Třinci jsem.

V útoku jste nejčastěji hrál se sedmnáctiletým Lukášem Jaškem, osmnáctiletým Davidem Ciencialou, jak se vám spolu hraje?
Lukáš je šikovný. Když bude pracovat, určitě má před sebou velkou budoucnost. Co se týče Davida, tak na to, jak je mladý, je docela silný na puku. I on je šikovný hráč, stejně jako spousta dalších mladých, takže je tu vlastně i velká konkurence.

V Olomouci jste strávil téměř celou sezónu, takže tým poměrně znáte, co říkáte na dosavadní výkony Kohoutů?
Myslím, že hrají dobře, doma výborně. Mají skvělé fanoušky, takže tady se budou body sbírat těžko. Nás mrzí hlavně náš trošku horší start a myslím si, že kdybychom dali třeba první gól, tak se hra mohla odvíjet trochu jinak. Pak už se to ale těžko dohání. Dotahovali jsme až ke konci a asi se dá říct, že i bod je pro nás zlatý.

Olomoucký tým prošel poměrně značnou obměnou, příliš známých tváří jste tedy v dresu domácích asi neviděl…
Pár jich tam pořád zůstalo, ale hrají třeba Kucharda (Radim Kucharczyk), Houdy (Tomáš Houdek) a další. Samozřejmě, že to mění, asi podle toho, jak se daří. Slyšel jsem, že mají spoustu kluků na hostování, takže má Olomouc kam sáhnout a myslím, že má kvalitní širší kádr.

Jak se vám vracelo na stadion, kde se vám v minulém roce velmi dařilo?
Vracel jsem se velmi rád. Mám tu na to jen dobré vzpomínky. Olomouc mi vyšla vstříc v tom, že jsem tu mohl minulý rok hrát. Vždycky tu byla výborná parta všech kluků, takže já se sem vždycky budu velice rád vracet.

Už v loňském play-off jste ještě v Olomouci zažil poměrně vysoké návštěvy, letos ovšem chodí fanoušků ještě více a pokaždé vytvoří výbornou atmosféru, co na to říkáte?
Pro Olomouc je to jen dobře. Určitě si to zaslouží po tom, co dva roky v první lize bojovala o postup do extraligy. Tak to má být asi na každém kluzišti