Do Olomouce zavítá favorit z Ústí nad Labem, hrát se bude

Ondřej Kubát
O L O M O U C - Poslední domácí zápas před startem play-off čeká na hokejisty olomoucké Mory. Ti aktuálně více než se soupeři válčí s marodkou ve vlastních řadách. Duel 43. kola proti ústeckým Lvům se však odehraje, Hanáci dají sestavu dohromady, i když několik hráčů chybět bude. Utkání startuje v sobotu od 17 hodin.

Mora si užila týdenní pauzu. Po vítězství nad Havlíčkovým Brodem ulehlo hned 12 hokejistů do postele a středeční zápas v Chomutově byl o týden odložen. Do pátečního tréninku se však část marodů už připojila.

Mužstvo trenérů Fialy a Tomajka se v ideální kondici nenachází ani tentokrát. "Pár hráčů pokašlává, uvidíme v sobotu před utkáním. Situaci vyhodnotíme a podle toho trenéři určí, kdo nastoupí," prozradil sportovní manažer Kohoutů Josef Podlaha.

V tuto chvíli je však jisté, že si nezahrají Vyrůbalík a Janáček, velmi nejistý je také start Lhotského a Řípy. Mora tak bude spoléhat na posily z extraligových Vítkovic, o aktuální sestavě vás budeme informovat na webu během soboty.

Hanáci se navíc budou muset obejít bez gólmana Martina Pruska, který dvakrát zaskočil v extralize a v obou případech musel kvůli zranění střídat. "Pokud všechno půjde dobře, tak přijede až na nedělní trénink," uvedl generální manažer Mory Erik Fürst. Důvěru mezi tyčemi proto dostane Žigárdy, roli dvojky bude plnit zřejmě junior Kůdela.

⇒ Ústecký Slovan bude sobotním soupeřem Mory

Ústecký Slovan vede tabulku první hokejové ligy, na druhý Chomutov má aktuálně osmibodový náskok a v případě sobotního vítězství by si tak mohl s definitivní platností zajistit nejlepší výchozí pozici pro vyřazovací boje.

Na severu Čech však nevzpomínají na letošní vzájemné zápasy s Moravany v dobrém. V sedmém kole sice na Hané vyhráli Lvi 3:1, poté si ale dvakrát ze Zlatopramen arény odvezli tři body Olomoučtí. Dokážou na parádní sérii navázat i v domácím prostředí?

Informace o zápase

Duel mezi Olomoucí a ústeckým Slovanem startuje v sobotu od 17 hodin na olomouckém zimním stadionu. Mora vás potřebuje přímo na tribunách! Připraven bude i tradiční textový on-line přenos. Zápas bude řídit jako hlavní René Trombík z Hrádku, na čarách mu pomůže dvojice Jiří Jureček z Ostravy a Jiří Kašík z Prostějova.

Sestavy z minulého kola

HC Olomouc: Žigárdy – Mikel, Ondrušek, Tesařík, Vyrůbalík, Koma, Nedbálek, Bartoň, Lhotský – Pekr, Ministr, Řípa – Hlinka, Domin, Haluza – Šedivý, M. Černý, Polodna – Meidl, Brančík, Kolouch. Trenéři: Petr Fiala, Jan Tomajko.

HC Slovan Ústečtí Lvi: Orct – Němeček, Gureň, Poživil, P. Hořava, Vobořil, Boháč, Klobouček, K. Černý – Čurilla, Alinč, Hampl – Šagát, Roubík, Diviš – Sklenička, Rod, Ludvík – Kloz, Hanzl, Handlovský. Trenér: Petr Rosol, Milan Skrbek.

Přestávkový program

Na fanoušky olomoucké Mory čeká tentokrát program promotýmu Radegastu. Soutěže budou připraveny již od 15:30 před zimním stadionem, pokračovat se bude v obou přestávkách a vše vyvrcholí posezením v Radegastovně po utkání. Více informací naleznete zde.