Do dalších zápasů půjdeme se stejným odhodláním a nasazením, tvrdí Jan Beier

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Starší dorostence trápí početná marodka, i přesto ale museli vyrazit k dalšímu zápasu. Před startem utkání s Hradcem Králové se navíc zranil další z hráčů. To ale Hanákům nezabránilo v tom, aby se dostali do dvoubrankového vedení. A podíl na tom měl i Jan Beier, který otevřel skóre. Hradec však dokázal srovnat a po dramatické třetí třetině a prodloužení se Kohouti museli smířit jen s bodem. Ten měl ale téměř cenu zlata.

V pátek vyrazili starší dorostenci k dalšímu zápasu. Tentokrát byla jejich cílem malá hradecká hala, kde změřili síly s tamním Mountfieldem. Hanáci odjeli na východ Čech ve značně oslabené sestavě, před zápasem navíc přišli o dalšího hráče, přesto se dostali do dvoubrankového vedení. Hradec pak ale srovnal a utkání se proměnilo v drama. Po smolném gólu půl minuty před koncem a prodloužení se pak z výhry radovali domácí. „Neproměňujeme šance a soupeř ty svoje využívá. Musím ale říct, že bojovnost, nasazení a odhodlání tam bylo. Zasloužili bychom si tři body, ale aspoň, že máme jeden,“ vracel se k utkání Jan Beier.

⇒ Útočník Jan Beier

Hanáci sami možná nečekali, že by se už v desáté minutě dostali do dvoubrankového vedení. Tak se ale nakonec stalo. „Bylo to tím, že beci dávali puky rychle od hokejky a my rychle napadali. Chytali jsme rozehrávky Hradce, tlačili se do brány a hráli svou hru,“ hledal důvod úspěšného startu.

O první branku se postarala právě olomoucká třináctka. Stejná lajna navíc byla i u dalšího gólu. Jan Beier si tak v utkání připsal dva body za 1+1. A jak vlastně celá gólová akce vznikla? „Zachytil jsem přihrávku Hradce na vrcholu kruhu, natlačil se do brány, ale tam mě nějak položili na zem. I na břiše jsem ale puk dotlačil do brány. Ve třetí třetině jsme s Pěchym (Martinem Pěchou) přišli z trestné. Pěchy na mě posunul puk, já na Skopiho (Miroslava Skopala), a ten už jen vymetl pavučiny,“ popisoval dvě ze tří branek.

Jenže Hradec, v jehož týmu se objevilo hned pět reprezentantů, zabral a ve druhé třetině srovnal. „To je pravda. Hodně zabrali ve druhé třetině a měli větší tlak než my, ale za to si můžeme sami, protože jsme hráli hodně oslabení. Tím pádem se dostali na koně tím, že měli hodně přesilovek. Reprezentanti jsou i u nás,“ smál se.

A právě tlaku do branky využil Mountfield i půl minuty před koncem, když vsadil na hru bez brankáře a dostrkal puk až za záda Schejbala. Bylo tak jasné, že body se budou dělit. „Nevyhráli jsme buly, Hradec byl v šesti a měl to velmi dobře nacvičené. Prostě to tam padlo, takový je hokej,“ mrzelo olomouckého útočníka.

Kohouti se nakonec po prodloužení museli smířit jen s bodem, za předvedenou hru ale dostali od trenéra velkou pochvalu. Svěřence trenéra Brančíka totiž trápí rozsáhlá marodka, během utkání navíc Hanáci přišli o další dva hráče. „Kluci chybí, a hodně. Jde to poznat. Nejsme v plné palbě. Možná by nám pomohli v klíčových momentech,“ přiznal.

Během zápasu to na střídačce žilo, byl i tohle jeden z důvodů, proč nakonec na kontě Hanáků přibyly tři góly i bod? „Hecovali jsme se, abychom konečně urvali výhru. Měli jsme čtyři porážky v řadě a v tomto zápase jsme konečně dali víc než jeden gól a taky jsme to chtěli vrátit Schejbimu (Adamovi Schejbalovi), který podal neskutečný výkon. Vychytal tolik šancí a dva samostatné nájezdy. Hlavně už jsme byli hladoví po výhře. Celý tým podal stoprocentní výkon,“ chválil hokejista, který si dosud připsal 21 bodů za 12+9.

A právě bod, který přibyl na kontě olomouckých dorostenců je velmi cenný. V předchozích čtyřech zápasech totiž na body nedosáhli. Do konce nadstavbové části navíc zbývá jen osm kol. „Určitě jsme rádi aspoň za jeden bod a určitě nám to pomůže. Teď tým šlapal, jak měl. Do dalších zápasů půjdeme se stejným nasazením a odhodláním jako v Hradci,“ tvrdil rozhodně.

Na čem ale musí Kohouti zapracovat, je střelba. Olomoučtí dorostenci vystřelili jen jedenáctkrát, a i když z jedenácti střel skončil puk třikrát za Bartozelem, v poměru k hradeckým pokusům to bylo velmi málo. Královéhradečtí si připsali střel čtyřikrát tolik. „Chceme si všechno ťukat do prázdné, neřešíme situace jednoduše, a to je střelou. Pak se nesmíme divit, že máme jen 11 střel,“ dodal sedmnáctiletý hokejista.