Do kabiny míří zkušenosti i dravé mládí! Novými kohouty jsou Kucsera, Navrátil, Gřeš a Bambula

Klub
O L O M O U C – Hokejový ročník 2020/2021 se blíží. Vedení klubu po nestandardním konci sezóny způsobené pandemií viru SARS-CoV-2 dokázalo přivést hned čtveřici nových hráčů, kteří se připojili k týmu koučů Jana Tomajka a Zdeňka Motáka. Trenérské duo společně zahájí třetí sezónu v řadě. Coby posily se jim hlásili přerovský supertalent Jakub Navrátil, exhavířovský mladík Jan Bambula, porubský Tomáš Greš a zkušený Lukáš Kucsera.

PŘÍCHODY

Nejzkušenější olomouckou posilou je bez debat osmadvacetiletý Lukáš Kucsera, který alespoň jednou zasáhl do posledních 10 ročníků Tipsport extraligy. Coby vítkovický odchovanec nejčastěji právě v ostravském klubu, kde v posledních letech držel průměr 20 kanadských bodů na sezónu. Na Hanou však míří z brněnské Komety. Hráč v extralize známý svou poctivostí do Olomouce nemíří poprvé, neboť zde působil v sezónách 2011/2012 a 2012/2013 ještě v prvoligové éře klubu, kdy A-tým cepoval trenér Petr Fiala. V minulosti si Kucsera zahrál i za Jihlavu, Orlovou, Havířov a Šumperk.

Teprve dvacetiletý pravák Jakub Navrátil v poslední sezóně CHANCE ligy vzbudil u médií a skautů pořádnou pozornost. Přerovský odchovanec si dokázal v 54 zápasech za Zubry připsat úctyhodných 46 kanadských bodů (16+30) a byl jedním ze základních pilířů Přerova, který v uplynulé sezóně dosáhl na historické 2. místo. V Přerově byl Navrátil loni i druhým nejlepším střelcem, portál Hokej.cz jej dokonce označil za 16. nejlepšího hráče ligy. Celkově si za Zubry připsal ve 151 prvoligových utkáních parádních 91 bodů. V minulosti kromě přerovské mládeže hrál za prestižní chomutovskou akademii, loňskou sezónu si střihl i jeden duel v Tipsport extralize za Zlín.

FOTO: hokejprerov.cz

Ještě o rok mladší křídelník Jan Bambula už má olomouckou kabinu načichlou. V minulé sezóně si jej Jan Tomajko se Zdeňkem Motákem vytáhli v rámci střídavých startů na pět zápasů do Tipsport extraligy, v nichž obstál. Bambula v minulosti patřil mezi největší osobnost havířovské mládeže. Stabilně hrál za reprezentaci do 19 let, loni byl i v širším kádru dvacítky, z něhož vypadl jen vinou zranění. Za Havířov si loni v CHANCE lize ve 42 zápasech připsal slušných 19 bodů (7+12).

24letý Tomáš Gřeš taktéž zažil úspěšný rok. Porubský odchovanec zaujal už v sezóně 2018/19 svými 40 body, po níž jej jako velkou posilu přivedla z Havířova právě mateřská Poruba. 193 centimetrů vysoký Gřeš se v ostravském celku stal lídrem a nakonec i nejlepším střelcem týmu, když celkem nasbíral solidních 37 bodů (16+19). Vytáhlý útočník si v minulosti zapsal i 12 extraligových startů ve Vítkovicích nebo si vyzkoušel anabázi v Prostějově.

FOTO: Lukáš Bajgar/hc-poruba.cz

ODCHODY

Trenéři se zároveň loučí s obráncem Janem Jaroměřským i útočníky Markem Lašem, Pavlem Musilem, Františkem Skladaným a Zbyňkem Irglem. Všem zmíněným děkuje vedení klubu za odvedenou práci a přeje mnoho zdaru do další etapy hokejového života.