Do nového roku s novými dresy! Olomouc mění i klubové barvy a váhá nad konečnou podobou znaku

Daniel Fekets
O L O M O U C – Pardubice i Karlovy Vary se před sezonou 2020/2021 odhodlaly k razantním inovacím. Dynamo změnilo jen své logo, Energie ke změně znaku přidala i úpravu klubových barev. Něco podobného čeká na začátku roku 2021 i Hanáky.

Olomoucký hokejový klub představil před začátkem letošní sezony nové dresy, s jejich konečným návrhem ale úplně spokojen nebyl. Výsledná podoba však byla jednomyslně odhlasována a tak Hanáci vjeli mezi extraligové mantinely po několika letech v novém. Vedení klubu se rozhodlo pro druhou část sezony udělat razantní změnu. Po necelém půlroce Olomouc znovu změní dresy a tentokrát dojde i na obměnu klubových barev!

Červené dresy splývaly s hledištěm

Dle nejnovějších statistik bylo zjištěno, že červená barva dresů při domácích zápasech nebezpečně splývá s barvami sedaček na tribunách. Hokejistům tak podstatným způsobem zkresluje periferní vidění. I kvůli tomu se Hanákům v domácím prostředí nedaří tak, jak by si sami přáli. Potvrzením této studie byla výhra nad třineckými Oceláři, kterou si Olomoučtí připsali v dresech bílých. Hráli v nich v domácím prostředí vůbec poprvé v sezoně. „Soupeř nám trochu nahrál do karet, neboť přijel v černých dresech. Sice jsme do rozbruslení šli shodně s protokolem soutěže v dresech červených, ale po dohodě v kabině jsme se rozhodli na poslední chvíli nastoupit v bílém. I díky tomu se nám zápas povedl. Hráči o sobě najednou na ledě věděli a snadněji se dostávali do šancí. Tím pádem jsme měli daleko více přečíslení než jindy,“ řekl marketingový manažer klubu Simon Vejtasa.

Útočník Lukáš Nahodil slovem hráčské kabiny dodal: „Samozřejmě jsme změnu dresů v kabině řešili. Chtěli jsme v nich hrát i proti Hradci Králové, ten však bohužel dojel v bílých dresech, takže jsme v červených museli nastoupit my. No a výsledek byl, jaký byl. Proto už červené dresy v domácím prostřední nechci nikdy vidět!“

Už jen žlutá a fialová!

Hokejový klub přemýšlel, jak docílit toho, aby se výsledky v domácím prostředí neustále zlepšovaly. Bylo jisté, že červená barva na dresech zůstat nemůže. Proto se vedení rozhodlo ke změně, která vstoupí v platnost už 2. ledna. Hlavními klubovými barvami budou nově žlutá a fialová!

Proč se Olomouc rozhodla zrovna pro tyto barvy? Žlutá je ideální, protože kontrast s hledištěm bude najednou daleko lépe rozpoznatelný. „Fanoušci nemohou na stadion, takže sedačky jsou prázdné. Hráči si i několikrát stěžovali, že běžně ze střídačky jim ty červené dresy na ledě mizí, když před sebou mají prázdnou tribunu se stejným odstínem červené. A pro nás jako klub je jednoznačně levnější variantou sehnat nové dresy, než zařídit změnu barev na sedačkách,“ doplnil Vejtasa.

Olomouc zároveň nechtěla mít stejné klubové barvy jako Zlín nebo Litvínov, proto nevyužila možnosti zapojit modrou nebo černou. „Řešením z tmavých barev byla jen fialová, protože zelenou a žlutou má třeba Vsetín. Červenou už ani v klubových barvách mít nechceme. Nemůžeme přece hrát ve fialové a zároveň mít ve znaku červenou a bílou,“ dodal.

Kohout možná zmizí ze znaku

Při žlutofialové kombinaci dresů zároveň padá možnost mít znak v současné podobě. Je tak dost pravděpodobné, že kohout na určitou dobu z olomouckého klubu zmizí. „Intenzivně diskutujeme o tom, jestli znak s kohoutem nechat, nebo jej vyměnit. Kdyby ve znaku zůstal, tak určitě budeme chtít aplikovat žlutou a fialovou barvu i na něj. Další informace fanouškům poskytneme v nejbližších dnech. 2. ledna zveřejníme podobu nových dresů a také nový či lehce pozměněný znak,“ uzavřel marketingový manažer HC Olomouc.

Pokud jste si článek přečetli celý, tak vězte, že tentokrát pravdivý není. Přejeme vám pěkně stráveného silvestra a úspěšný vstup do roku 2021! Za celou redakci HC Olomouc vám děkujeme za přízeň a přejeme mnoho sportovních zážitků s Hanáky. Snad se brzy znovu sejdeme přímo na stadionu!