Do plecharény zavítá Kometa. Podaří se Hanákům zvítězit v derby?

Lukáš Losleben
O L O M O U C – Po výjezdu do Liberce čeká na Kohouty další domácí zápas, a to proti brněnské Kometě. V něm budou chtít odčinit nezdar na severu Čech a před domácími fanoušky uzmout všechny body! Utkání začíná v pátek 10. ledna od 18 hodin na Zimním stadionu v Olomouci.

Poslední zápas Hanákům nevyšel. Přestože podali bojovný výkon, nedokázali zlomit neporazitelnost Tygrů v domácím prostředí. Z Home Credit Arény si nakonec odvezli porážku 4:1. „Myslím, že mimo prvních 5 minut, kdy jsme trošku chytali začátek, to byl vcelku vyrovnaný zápas. Škoda neproměněných šancí, ale to je stále taková naše ohraná písnička,“ hodnotil utkání Vilém Burian.

⇒ Útočník Vilém Burian

Nyní na Kohouty čeká brněnská Kometa. V posledním vzájemném zápase se olomoucký útočník se čtyřiadvacítkou na zádech podílel na brance Františka Skladaného, nicméně ani tento příspěvek nakonec na body nestačil. Nyní pevně věří, že Olomoučtí tuto prohru Jihomoravanům před vlastním publikem oplatí. „Kometa je hodně kvalitní soupeř. Na takovéto zápasy před vyprodaným stadionem, obzvláště doma, se ale všichni moc těšíme. Snad si budeme moct po zápase s našimi fanoušky vítězně zakřičet,“ konstatoval.

Zápasy s Brnem mívají vždy zvláštní náboj. Ne nadarmo jsou fanoušky nazývány jako „Moravské derby“. Speciální jsou i pro samotné hráče, a to včetně Viléma Buriana. „Tato střetnutí si nejvíc užívám! Určitě to takhle má většina kluků. Lidé vytvoří stoprocentně skvělou atmosféru a snad budou koukat na dobrý hokej,“ uzavřel.

To nejdůležitější o soupeři:

Z posledních pěti zápasů mají Jihomoravané pozitivní bilanci tří vítězství ku dvěma porážkám. Ty ovšem, nutno podotknout, přišly až v nastaveném čase. Nejzajímavějším výsledkem byla vysoká výhra 9:1 nad Karlovými Vary. Brněnští tak Západočechům oplatili stejně potupnou porážku 2:7 z předchozího střetnutí.

Ve vzájemných utkáních byla prozatím pokaždé lepší Kometa. Naposledy zvítězila na svém ledě 4:3, a to i přesto, že se Hanáci v posledních minutách mocně tlačili za vyrovnáním. Nyní je čas tuto bilanci vylepšit!

Hlavní trenér: Libor Zábranský
Hala (kapacita): DRFG Aréna (7 700 diváků)
Poslední utkání: Prohra 2:3 po samostatných nájezdech se Zlínem.