Do plecharény zavítá Třinec. Uhasí Hanáci dračí oheň?

Lukáš Losleben
O L O M O U C – Po těsné prohře v Brně přivítají Kohouti loňského šampiona z Třince. Poslední utkání na ledě Ocelářů nedopadlo pro Hanáky podle představ, a tak je nyní čas na odvetu! Utkání začíná v pátek 29. listopadu od 18 hodin na Zimním stadionu v Olomouci.

Střetnutí proti brněnské Kometě skončilo i přes srdnatý závěr porážkou 4:3. „Dotahovali jsme, při powerplay jsme si vypracovali šance, nicméně nám to tam nespadlo. Je to ale za námi, teď se připravujeme na další zápas,“ hodnotil utkání obránce Jan Švrček.

⇒ Obránce Jan Švrček

Do konce poslední třetiny zbývala minuta a dvanáct vteřin, když olomoucký zadák přihrál Lukáši Nahodilovi, který snížil na rozdíl jediné branky, čímž dal Hanákům ještě naději na zvrat. „Tam to byl gól na 4:3 a věřili jsme, že vyrovnáme. Bohužel se to nepodařilo,“ litoval hráč s číslem 51 na zádech.

Nyní čeká na Kohouty úřadující extraligový mistr z Třince. Dle přerovského rodáka ale na slezský klub žádná speciální příprava neprobíhá. „Na každého se chystáme stejně. Nejdříve u videa, a pak i takticky. Myslím, že jsme teď připraveni dobře, takže tam na ně zítra vlétneme naplno a budeme chtít po té sérii porážek doma vyhrát,“ uzavřel.

To nejdůležitější o soupeři:

Oceláři zaznamenávají v listopadu pozitivní bilanci pěti vítězství a tří porážek. V posledních dvou kolech si ovšem Třinečtí připsali na své konto pouhý bod. Nejdříve prohráli vysoko 1:6 s Karlovými Vary. Poté ztratili dobře rozehraný zápas se Zlínem, kdy během třetí třetiny promarnili dvoubrankové vedení, a nakonec neuspěli v samostatných nájezdech.

Kádr Slezanů zasáhla v polovině měsíce velká změna. Klub rozvázal smlouvu s brankářem Patrikem Bartošákem z důvodu porušení životosprávy. Rodák z Kopřivnice pak přerušil kariéru z osobních důvodů a jeho místo na postu jedničky zaujal Petr Kváča.

Naposledy se Kohouti s Třincem utkali před dvěma měsíci ve Werk Areně. Tehdy Oceláři vyhráli vysoko 7:3. Nyní je čas uhasit dračí oheň a připsat si tři body!

Hlavní trenér: Václav Varaďa
Hala (kapacita): WERK Arena (5 400 diváků)
Poslední utkání: Prohra 4:5 po samostatných nájezdech se Zlínem

Srovnání výsledků:

HC Olomouc HC Oceláři Třinec
25 (11.) Body (umístění) 44 (2.)
Zbyněk Irgl (9+9) Nejproduktivnější hráč Petr Vrána (8+13)
Zbyněk Irgl (9) Nejlepší střelec Tomáš Marcinko (11)
Jan Lukáš (91,13%)
Branislav Konrád (90,88%)
Úspěšnost brankářů Petr Kváča (92,07%)
Nick Malík (79,31%)
15,28% Přesilovky 26,09%
87,50% Oslabení 80,56%

Partnerem utkání je SEZAKO Prostějov. Tato společnost funguje na trhu od roku 1993 a zaměřuje se na čištění a monitorování kanalizačního potrubí. Společnost SEZAKO nyní nově nabízí pohotovost pro domácnosti a to včetně monitorování odpadu a následného zaznamenání dat na CD či flash disk.

O přestávce se můžete těšit na soutěž ve střelbě na branku. Hlavní cenou bude sud zlatavého moku od pivovaru Radegast.