Do reprezentací také David Nesvadba, Šimon Beták a Petr Vrána

Redakce
P R A H A /AKTUALIZOVÁNO/ - V nominaci reprezentace České republiky U16 na tři přípravná utkání se Švýcarskem je i olomoucký starší dorostenec David Nesvadba, ve slovenské sedmnáctce potom Šimon Beták. Do áčka pro finský turnaj Karjala Cup navíc Alois Hadamczik zvolil olomouckého odchovance Petra Vránu. Už dříve jsme vás informovali, že do kategorie U19 byl povolán juniorský gólman Jan Lukáš.

Šestnáctka, kterou čekají zápasy se Švýcarskem v termínu od 7. do 12. listopadu na zimním stadionu v Třemošné, je nejmladší reprezentační kategorií, trénuje ji jedna z legend českého hokeje Robert Reichel, jeho asistentem je Karel Beran.

Patnáctiletý obránce David Nesvadba je pravidleným účastníkem srazů reprezentačního mužstva U16. Kromě již zmíněných zápasů se Švýcarskem čeká na šestnáctku trojlístek zápasů s Ruskem těsně před Vánoci, v únoru potom turnaj čtyř.

Trenéra slovenské reprezentace U17 Miroslava Miklošoviče zaujaly výkony dalšího olomouckého dorostence, útočníka Šimona Betáka. Beták se tak dostane na výcvikový tábor do Bratislavy a na turnaj čtyř zemí, který se uskuteční v Rusku ve městě Balašika v termínu od 7. do 14. listopadu.

Pátý start v národním dresu áčka si může připsat olomoucký odchovanec a syn vedoucího trenéra sportovních tříd HC Olomouc Petr Vrána. Ten aktuálně působí v KHL v týmu Amur Chabarovsk a poměrně se mu daří.

Karjala Cup je na programu od 10. do 13. listopadu ve finských Helsinkách, na český výběr však ve čtvrtek 10. listopadu čeká předehrávané utkání ve švédském městečku Örnsköldsvik proti domácím Tre Kronor.

Od 7. do 12. listopadu si reprezentační zápřah vyzkouší také gólman Jan Lukáš, kterého si vybral trenér devatenáctky Jiří Juřík. Mezi náhradníky jsou jsou ještě Dominik Novotný a Jakub Schejbal.

Juniorské a dorostenecké soutěže mají od 7. až do 16. listopadu přestávku.