Do těla jsme si naštěstí s bráchou jít nemuseli, oddechl si Radek Meidl

Eva Streichsbierová
H A V L Í Č K Ů V B R O D - Byl to pro něj poněkud zvláštní večer. Do Havlíčkova Brodu odjížděl k dalšímu soutěžnímu utkání s výrazně odlišnými pocity, než kamkoliv předtím. V Kotlině totiž nastoupil proti svému sourozenci! Řeč je o olomouckém útočníkovi Radku Meidlovi, který se v sobotním prvoligovém utkání občas na ledě potkal s o dva roky starším bratrem Václavem. Ten obléká v letošní sezoně dres brodských Rebelů.

„Trošku jsme se před zápasem hecovali, to je pravda. Ale naštěstí do těla jsme pak proti sobě jít nemuseli. Většinou šlo totiž jen o momenty, kdy jeden naskočil na led a druhý z něj právě odjížděl,“ hlásil mladší z obou bratrů. „A já jsem za to upřímně rád, přeci jenom jsme bráchové a nebylo by to příjemné,“ dodal s úsměvem.

Před začátkem souboje při rozcvičení se navzájem pozdravili a prohodili pár slov. „Na víc nebyl čas. Až teprve po zápase jsme se zastavili na trošku delší dobu,“ přiznal Radek Meidl, který byl nakonec o jeden bod spokojenější. Olomouc totiž v Havlíčkově Brodě vyhrála 2:1 v prodloužení. A komu fandil zbytek rodiny? „Myslím, že oběma a hlavně hokeji,“ smál se olomoucký forvard.

V tom případě si rodinní příslušníci určitě přišli na své. V zápase sice padlo málo gólů, ovšem šancí byla na obou stranách pořádná kupa. Jenže na jedné dlouho čaroval brodský gólman Jaroslav Suchan a na té druhé potom zkušený Martin Prusek. Ten sice kapituloval už v 7. minutě, ale ve zbytku bitvy už jen ničil sebevědomí brodských střelců. „Je to brankář vysoké úrovně, strašně moc nám pomáhá,“ uznale pokyvoval hlavou Radek Meidl.

A právě jeho bratr měl prsty v jediném překonání Pruska na ledě havlíčkobrodské Kotliny. Skvělou individuální akci zakončil perfektní přihrávkou volnému Miroslavu Holcovi a Rebelové vedli 1:0. „To se mu fakt povedlo, udělal to krásně,“ nešetřil chválou Radek. „Objel dva hráče a Holec měl potom před sebou už jen úplně prázdnou bránu. Moc pěkný,“ zakončil popis gólové situace z první třetiny.

Stav 1:0 pak svítil na ukazateli skóre i na začátku třetího dějství. „My jsme si ale pořád věřili. Času bylo spoustu, tak jsme si prostě o přestávce řekli, že vyrovnáme a zkusíme vyhrát. A ono se to povedlo,“ radoval se z dvoubodového vítězství 2:1 po prodloužení Radek Meidl, který se nakonec do statistik rovněž zapsal jako autor přesné přihrávky. A zrovna u rozhodující trefy Pekra.

Další soutěžní zápas čeká na Kohouty už v pondělí 10. ledna, kdy doma přivítají favorizovaný Chomutov. „Musíme hodně napadat a hrát z dobré obrany,“ má jasno o pondělním duelu. „Doma hrajeme super, takže ho zkusíme porazit,“ dodal na adresu severočeského soupeře prostějovský rodák Meidl.