Do třetice proti Plzni. Bude i třetí utkání vítězné?

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Nepovedené utkání na severu Čech museli Hanáci rychle hodit za hlavu. Po jednodenní pauze je totiž čeká další těžký soupeř. Na led Olomouce dorazí Plzeň a tentokrát i se zkušeným Janem Kovářem. Kohouti už Západočechy v letošním ročníku dvakrát porazili a věří, že i tentokrát bude zápas s Plzní hrát do jejich karet. O tom, jak bude utkání probíhat, se můžete přesvědčit v neděli od 17 hodin.

ŘEKL PŘED ZÁPASEM: Jan Lukáš

Na ledě Liberce se Kohoutům příliš nedařilo. Hanákům se nepovedla už první třetina a v závěru dvakrát rychle inkasovali. Hanáci dál hledali recept na libereckého brankáře, góly však dokázali přidat jen domácí. Olomouc se tak musela smířit s vysokou prohrou. „Nevyšel nám vstup do zápasu, kdy jsme chtěli hrát disciplinovaně, ale přišla dvě oslabení. Ty jsme ubránili, ale Liberec byl lepší v koncovce i vůbec v útočném pásmu, kde byl aktivnější. V podstatě celý zápas nás přehrával. Myslím, že se utkání zlomilo za stavu 3:0 nebo 4:0, což už se pak těžko dotahuje,“ mrzelo Jana Lukáše.

Kohouti se v posledních týdnech potýkají s marodkou, mohla i ta ovlivnit výkony olomouckého áčka? „Těžko říct, jestli to tím je nebo ne. Poslední zápasy jsme ale prohráli. Myslím, že kádr kvalitu má, i když vypadnou jeden nebo dva hráči, ale je fakt, že to roli hrát může. Na to se ale rozhodně nechceme vymlouvat,“ uvažoval pětadvacetiletý brankář.

⇒ Brankář Jan Lukáš

V dalším kole Olomouc vyzve před vlastními fanoušky Plzeň, která si před Kohouty drží jen tříbodový náskok. Hanáci už navíc Západočechy dvakrát porazili a olomoucký brankář možná zná recept na třetí výhru. „Myslím si, že by mohlo zabrat, kdybychom se vrátili k naší nepříjemné a disciplinované hře. Takové té olomoucké, která Olomouc zdobila celé sezóny, které hraje extraligu. Píle a týmový výkon výkon by na Plzeň platit mohli. Myslím, že v posledních zápasech to nebylo úplně stoprocentní, ať už proto, že jsme měli víc vyloučených nebo kvůli drobnostem, které rozhodují zápasy. Snad se to všechno sejde a nějakým zápasem to dotáhneme do vítězného konce,“ doufal olomoucký odchovanec.

Plzeň však tentokrát dorazí s jednou z klíčových postav. Na konci uplynulého roku ji posílil zkušený Jan Kovář. Útočník, který sbíral zkušenosti i v ruské KHL, se zařadil mezi velmi produktivní členy plzeňského kádru. „Když se budeme bavit jen o Janu Kovářovi, tak je to pro českou extraligu rozdílový hráč, který má za sebou spoustu let v reprezentaci i v KHL. Myslím, že na něm minimálně budou stavět přesilovky. Je to hráč, který umí dát gól i nahrát. Klíčové bude si jej pohlídat, protože to možná bude zásadní postava,“ ocenil kvality soupeře Jan Lukáš.

Z KABINY SOUPEŘE: Plzeň poprvé v Olomouci s Janem Kovářem

Plzeň může být se svými letošními výkony spokojená. Nový rok začali Západočeši vysokou výhrou proti Pardubicím, kterým nadělili hned jedenáct gólů. Střelecká produktivita Plzně se však v dalších dvou zápasech výrazně snížila. Utkání proti Zlínu muselo rozhodnout až prodloužení, ve kterém se však z bodu navíc za výhru 3:2 radovala právě Plzeň. V dosud posledním utkání však Plzeň opačným výsledkem podlehla mladoboleslavským Bruslařům.

S Olomoucí se tým v modro - bílé kombinaci setká letos už potřetí. V předchozích dvou utkáních se však z těsných výher radovali Hanáci, a to 3:1 a ve 22. kole pak 2:1 po samostatných nájezdech.

Brankářskou jedničkou Plzně je Dominik Frodl. Dvaadvacetiletý gólman odchytal 25 utkání a jeho úspěšnost se vyšplhala na 93,16 %. Mezi obránci se nejvíce daří Peteru Čerešňákovi, který si ke třem gólům připsal 12 asistencí. Produktivitu útočníků vede kapitán Milan Gulaš, který k 15 gólům přidal 19 asistencí a je zároveň nejlepším střelcem Plzně.

Velkou posilou Západočechů se na konci roku stal Jan Kovář. Zkušený útočník odehrál už deset utkání, ve kterých si připsal dvanáct bodů za pět gólů a sedm asistencí.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI:

Hlavní trenér: Ladislav Čihák
Kapitán: Milan Gulaš
Hala (kapacita): Home Monitoring Aréna (7 536)
Poslední utkání: Prohra s Mladou Boleslaví 2:3 po prodloužení

SOUPISKA Plzně