Dokázali jsme proměnit šance. Ale rezervy stále máme, hlásí Skladaný

Tomáš Pavlica, Martin Vavruša
O L O M O U C – Po třech porážkách v řadě přišla výhra a tříbodový zisk do extraligové tabulky. Hanáci dokázali porazit poslední Litvínov na svém ledě 4:2. Poprvé od návratu po zranění se prosadil František Skladaný, který otevřel skóre zápasu. Kohouti se však o výsledek ve třetí třetině strachovali. "Když nedáme nějaký pojišťovací gól, tak znervózníme," popisuje slovenský útočník. Čtvrtá branka naštěstí přišla a i díky ní Kohouti uhájili vedení a brali všechny body.

Kohouti po třech prohraných zápasech klesli na osmé místo a potřebovali bodovat. V cestě jim stál Litvínov, který byl na posledním místě tabulky. „Byl to velmi důležitý zápas pro obě strany. Oni, stejně jako my, potřebují všechny možné body, protože těch zápasů do konce základní částí není už mnoho. Každý zápas teď pro nás bude důležitý a jsem velmi rád za ty tři body z dnešního zápasu,“ těšil se ze zisku tří bodů František Skladaný, který otevřel skóre zápasu v páté minutě.

Kohouti dokázali jako první vstřelit v zápase gól jako první. Právě v tom byl rozdíl od minulých třech zápasů. Které další věci napomohli k úspěchu? „Dokázali jsme proměňovat šance. Na tom jsme zapracovali v tréninku a ty góly tam opravdu padly, byť ne tolik. Ale dnes to stačilo. A zlepšili jsme se i v přesilovkách, které vypadaly lépe než v předchozích zápasech,“ vyjmenovává faktory úspěchu Skladaný, který sám dál gól v přesilovce. Druhý přidal Burian, ten dával na 3:1.

Chvíli to ale vypadalo, že se olomoucká plecharéna dočká velkého dramatu. Za stavu 3:1 pro domácí nepřišla uklidňující branka, naopak Litvínovu se podařilo snížit na rozdíl jediné branky. „Většinou to tak bývá, že se hra přelévá z jedné strany na druhou a když mi nedáme nějaký pojišťovací gól, tak znervózníme. Litvínov jsme pustili do nějakých šancí, ale dnes jsme to zvládli, čtvrtý gól byl fantastický,“ komentuje s úlevou branku Hermana slovenský útočník.

Pro Františka Skladaného to byl po měsíci a půl zápas na olomouckém ledě. Jaký je návrat po zranění? „Měl jsem kondiční část, ale zápas je zápas. Doufám, že se do toho tempa rychle vrátím.“ Vypadá to, že to zvládá dobře, když se ve druhém zápase po návratu zapsal jako střelec v přesilové hře. „Viděl jsem, že strany byly pokryté, takže bude puk vyhazovat středem. Trefil mě a já se nerozmýšlel, poslal jsem to na bránu a trefil jsem,“ popisuje svůj sedmý gól v sezóně.

Velice aktivní proti olomouckému mužstvu byl Juraj Mikúš, který si připsal i asistenci na druhé brance Vervy. Jak reaguje olomoucká dvacítka na teď již litvínovskou čtyřiaosmdesátku? „S Jurajem jsme velmi dobří kamarádi, máme spolu skvělý vztah. I během sezóny jsme v kontaktu, takže i včera jsme si našli chvíli na pokec. Minulý rok jsme spolu bydleli, takže máme o čem pokecat.“