Dokud není konec, nemáme nic. Musíme hrát jako do teď, řekl po druhém vítězství Rostislav Olesz

Lukáš Losleben, FOTO: Roman Turovský
P L Z E Ň - Hanáci dokázali na západě Čech podruhé zvítězit, díky čemuž se výrazně přiblížili postupu do čtvrtfinále. Svůj podíl na tom měl i útočník ROSTISLAV OLESZ, který už ve druhé minutě překonal plzeňského brankáře Dominika Frodla.

Dva zápasy na půdě Plzně, dvě vítězství. Olomoučtí hokejisté se vrací na Hanou s mečbolem v rukách, a to navzdory nepříznivým predikcím, které se před začátkem této série objevovaly napříč hokejovým spektrem. „Nevím, o jak širokou veřejnost se jednalo, nicméně někteří lidé nám věřili,“ říkal se smíchem po utkání útočník Rostislav Olesz.

⇒ Útočník Rostislav Olesz

Následně ale forvard, jenž má bohaté zkušenosti z NHL, zvážněl. Je mu totiž jasné, že nelze usnout na vavřínech. „Všichni víme, jak to ve sportu chodí. Dokud není konec, nemáme nic. Ani jsme nepostoupili, ani jsme neukončili sezónu. Jde v podstatě jen o přesun na jiné hřiště a jede se dál. Víme, jak Plzeň hraje, je v ní obrovská síla. Atakovali čtyřku, mají reprezentanty v útoku i v obraně a skvělého brankáře. Musíme hrát tak jako do teď,“ konstatoval.

Hanáci vlétli na Západočechy ve velkém stylu. Právě ostravský rodák vstřelil úvodní gól po pouhých dvaašedesáti vteřinách. „Stejným způsobem, jak Plzeň hraje na nás, jsme to zkusili na ni. Tvrdá střela od brankoviště z rohu, odražený puk, následně přijíždí hráč z druhé strany, který střílí z první. Pro obránce je to těžké, jelikož se musí otočit a nestíhají,“ popisoval svoji trefu. „Přesně takto jsme včera inkasovali i my. Je dobré, že to vyšlo, nicméně v této fázi sezóny je úplně jedno, jak ten gól dáme. Příkladem je naše třetí trefa, kdy Lukáš Nahodil mohl střílet do prázdné brány, nicméně to chtěl ještě vylepšit. Můžeme děkovat štěstěně, že to tam spadlo,“ dodal.

V obou zápasech podržel kohouty výborně chytající Branislav Konrád. Jeho výkony pak ovlivnily i náladu celého mužstva. „Vrchol sezóny, jakým je play off, se odvíjí od brankáře či klíčových hráčů. Je to základ. Každý tým, který má tak skvělého gólmana, je na tom pak dobře. Jsme za to určitě rádi,“ nešetřil chválou pětatřicetiletý křídelník.

V utkání se objevily i dvě situace, které, ač byl prázdný stadion, byly hodny potlesku. Na jedné straně Petr Kolouch, na druhé pak Roman Vráblík, odvolali dvouminutový trest pro svého soupeře, čímž vlastnímu týmu odepřeli možnost přesilové hry. „Z jedné strany je to strašně těžké pro rozhodčí, jelikož v zápase se stane spousta věcí. Když ten faul není a hráč spadne sám, tak je přiznání ku prospěchu hry. Na druhou stranu, když jim hráči odvolají dva, tři tresty, je to pro sudí ještě složitější,“ popisoval Olesz tyto momenty nejdříve z rozhodcovského hlediska, které sám dobře zná, jelikož si tuto roli stihl vyzkoušet před letošní sezónou.

„Hra se dnes strašně zrychlila. Můžeme to například vidět na zákrocích, které nejsou viditelné, avšak po přezkoumání disciplinární komise z nich vyjde dodatečný trest. Neříkám, zda je to dobré nebo špatné, ten sport se k tomuto ubírá a my to tak musíme brát, i když je to někdy těžké,“ dodal ještě na obranu arbitrů.

Následně útočník se sedmapadesátkou na zádech přidal pohled i z druhé strany. „Co se hráčů týče, tak pro ně také není jednoduché se přiznat nebo vědět, jak to bylo. Když je to ovšem viditelné, tak proč tomu rozhodčímu nepomoct,“ kvitoval rozhodnutí obou zúčastněných.

#VšeciSpolu