Domácí premiéra! Mora přivítá Mladou Boleslav

Redakce
O L O M O U C - Čekání na první extraligový domácí duel je u konce. Olomouc po vydařeném prvním kole na ledě Plzně a zisku tří bodů nastoupí také k prvnímu domácímu měření sil, v plecharéně ji čeká souboj s Mladou Boleslaví. Utkání začíná v neděli 18. září od 17:00. Vstupenky si můžete obstarat online v síti Ticketportal.

Olomouckým hokejistům přisoudil na úvod los hlavní soutěže poněkud netradiční škodovácké dvojutkání. Podobná kuriozita se přihodila olomouckým hokejistům také v minulé sezóně, tehdy však díky odloženému druhému kolu se Spartou. Po úspěšném tříbodovém duelu v Plzni tak nyní čeká svěřence trenérů Tomajka a Žabky v domácím prostředí Mladá Boleslav.

„Celý zápas v Plzni jsme měli více ze hry. Nakonec se k nám přiklonilo i štěstí se dvěma šťastnými góly, ale byla to odměna za to, že jsme tomu dali 100 %,“ neskrýval radost po úspěšném vstupu do sezóny střelec rozdílové branky Jan Káňa.
FOTO: HC Škoda Plzeň

Jeho gól ale musel ještě posvětit výrok videorozhodčího. Sám Káňa ale od začátku věřil, že gól bude uznán i přesto, že jej dostal za záda Svobody pomocí brusle. „Věděl jsem, že to bude platit. Před brankou jsem jenom brzdil, ani jsem původně nevěděl, kam se puk odrazil,“ poodkrýval útočník Mory cestu za vítěznou trefou.

Doufám, že nás fanoušci přijdou podpořit a my navážeme na výkon z Plzně,“ vyzýval bezprostředně po zápase všechny olomoucké fanoušky k cestě na stadion v Olomouci k prvnímu domácímu zápasu. V loňském prvním domácím zápase se stejným soupeřem vyhráli Kohouti 3:2 po prodloužení.

To nejdůležitější o soupeři

Boleslavští po loňském čtvrtém místu, kterého dosáhli díky vydařenému play-off, budou patřit k silným soupeřům i letos. „Investice do současného týmu byly obrovské, dovolím si říct, že to je asi náš vůbec nejdražší kádr v historii. Sporťáci dostali volnou ruku, přivedli si de facto, koho chtěli. Drtivá většina těch hráčů jsou navíc hotoví hráči, takže výsledky očekávám prakticky okamžitě,“ netajil se vysokými ambicemi v rozhovoru pro klubový web spolumajitel Bruslařů Jan Plachý.

Přípravná utkání zakončili Středočeši s kladnou bilancí. I přes úvodní prohru s prvoligovou Slavií zvítězili například hned dvakrát nad velmi ambiciózními Pardubicemi. V každém případě výsledky Bruslařů byly v přípravných utkáních velice těsné, rozdílem dvou a více branek skončil pouze zápas s Libercem, na který vyzráli svěřenci trenéra Čiháka 3:1.

Mladá Boleslav vstoupila do nové extraligové sezóny domácím zápasem s pražskou Spartou. A nutno říci, že svého soupeře nepřehrála pouze výsledkově 4:2, ale trenér Čihák mohl být také spokojen s výkonem svých svěřenců. „Celkově jsme 60 minut hráli podle plánu, který jsme si před zápasem určili. Kluci to odbojovali a šli si za vítězstvím. Hráli jsme dobře i do obrany, podržel nás gólman a vůbec celý mančaft šlapal. Tým je neskutečně pracovitý a já věřím, že nám to takhle půjde i nadále,“ neskrýval po zápase optimismus pro klubový web.

Mužstvo Mladé Boleslavi ještě před létem posílili Filip Novotný, Róbert Lantoši ze švédského Linköpingu, Tomáš Šmerha, Radek Jeřábek ze Sparty nebo Pontus Åberg z Timry.

S Bruslaři se ale naopak rozloučili loňská kometa Miloš Kelemen, Oscar Flynn, brankář Jan Růžička nebo Adam Zbořil. Největší zásah do boleslavské kabiny ale bez pochyb přinesla zpráva o ukončení kariéry neodmyslitelného lídra, Martina Ševce.

Soupiska BK Mladá Boleslav

Brankáři: Gašper Krošelj, Filip Novotný, Marek Stuchlík.

Obránci: Tomáš Hanousek, Adam Jánošík, Sebastian Jasečko, Radek Jeřábek, Karel Křepelka, Alex Lintuniemi, Martin Pláněk, Pavel Pýcha, Matěj Stříteský, David Štich.

Útočníci: Pontus Åberg, Martin Beránek, Maris Bičevskis, Jan Eberle, Tomáš Fořt, Matyáš Kantner, Jakub Kotala, Pavel Kousal, Róbert Lantoši, Mário Lunter, Ondřej Najman, Vojtěch Polák, Jan Půček, Michal Simon, Jan Stránský, Tomáš Šmerha, David Šťastný, Jan Závora.

Hlavní trenér: Ladislav Čihák
Hala (kapacita): ŠKOENERGO Aréna (4 245)
Poslední utkání: Vítězství 4:2 nad Spartou