Mora byla v utkání 4. kola 1. ligy na jihlavském ledě oproti svému protivníkovi dvakrát krok napřed, z toho jednou chyběl k výhře jen kousek, když Kohouti necelé čtyři minuty před koncem vedli 2:1. Jihlavští však předem nic nezabalili a dvěma rychlými brankami dokázali urvat tři body pro sebe. Olomouc tak po slibně vyvíjejícím se průběhu utkání, odjela domů bez bodů.

⇒ HC Dukla Jihlava

„Konec utkání nám vůbec nevyšel, v obraně jsme udělali příliš mnoho chyb, které dostali Duklu do tlaku. Pak z toho pramenily jejich branky, na které jsme už nedokázali odpovědět,“ komentuje utkání s jihlavskou Duklou Petr Kolouch.

Závěrečné minuty byly ve znamení jihlavské tlaku, který nakonec vyústil vyrovnávací a po pár okamžicích dokonce vítěznou brankou Dukly.

„Když jsme o jednu branku vedli, měli jsme se místo podnikání bezhlavých útočných výpadů soustředit víc na defenzívu. Jednou nám po křídle ujel hráč a vyrovnal, to domácí nakoplo ještě mnohem víc a dali rozhodující gól,“ litoval ukvapeného herního stylu v samotném závěru kmenový hráč Vítkovic.

Osudový okamžik klání přišel tři vteřiny před koncem třetí dvacetiminutovky. Mora měla výhodu dvou mužů v poli, když se při početní výhodě olomoučtí trenéři odhodlali k power-play. Následně došlo ke kuriózní situaci, olomoučtí hokejisté se už radovali z vyrovnávací trefy, brankář Filip Novotný však ještě předtím, než puk přešel brankovou čáru, úmyslně posunul svou svatyni. Rozhodčí tak podle pravidel správně branku neuznal a nařídil trestné střílení.

„Byl jsem na střídačce, takže jsem to moc neviděl. Rozhodčí to viděl tak, že branku neuznal a místo toho nařídil trestné střílení,“ komentuje sporný okamžik muž s devětadvacítkou na dresu.

⇒ Petr Kolouch

Protože nebylo trestné střílení nařízeno po úniku z některých hráčů, nýbrž po technickém přestupku, mohl se k samostatnému nájezdu postavit kdokoliv z olomouckých hokejistů. Rozhodující moment zápasu na sebe vzal útočník Petr Kolouch.

„Trenéři se na střídačce ptali, kdo si na nájezd věří. Já jsem se přihlásil, věřil jsem si a chtěl jsem konečně protrhnout svoji střeleckou smůlu, poslední dobou se mi totiž vůbec nedaří,“ svěřuje se Petr Kolouch.

„Při nájezdu jsem se dostal moc blízko ke gólmanovi a už se mi nepodařilo zvednout puk nad beton. Bohužel to nevyšlo,“ povzdechuje zarmoucený dvacetiletý útočník, který se v Jihlavě prezentoval stejnou kličkou jako v loňském semifinále proti Chomutovu.

Hlavním strůjcem jihlavského vítězství byla brankařská jednička Filip Novotný, který v hektickém závěru vytáhl ze svého repertoáru několik spolehlivých zákroků, včetně proti nájezdové specialitě Petra Koloucha.

„Novas (Filip Novotný) je velice kvalitní brankář, prošel si i mládežnickými reprezentačními výběry. V Jihlavě chytá stabilně a neustále podává vyrovnané výkony. Domácí můžou za výhru z velké části vděčit právě jemu,“ chválí brankáře Dukly olomoucký forvard.

Kohouti tak ani napodruhé nevezou ze stadionu soupeře žádný bodový zisk, a tabulkou se tak zase o něco propadnou. „Je sice pěkné, že doma vyhráváme, ale pokud nezačneme vozit body i z venku, tak nemůžeme pomýšlet na vyšší příčky. Teď nás doma čeká Třebíč a venku Ústí, musíme se na to dobře připravit a udělat všechno proto, abychom v obou případech uspěli,“ neztrácí optimismus Petr Kolouch.

Hanáky v následujícím týdnu čekají hned tři utkání. Nejprve v pondělí na domácím ledě budou hostit zatím překvapení ligy z Třebíče, ve středu pak vyrazí na led Ústí nad Labem a nabitý týden nakonec zakončí sobotním domácím zápasem proti Hradci Králové. „Určitě to bude náročné, ale příprava byla dobrá, takže doufám, že se s tím popereme a získáme co nejvíc bodů,“ vyhlíží fyzicky náročný týden odchovanec vítkovického hokeje.