Dostali jsme lekci z produktivity, smutnil po prohře s Pardubicemi Petr Strapáč

Daniel Fekets
O L O M O U C – Olomouckým hokejistům se poslední kolo základní skupiny Generali Česká Cupu nepovedlo. Kohouti v přímé bitvě o postup do další fáze podlehli Pardubicím 1:5. Solidní nástupy do úvodních třetin se na konečném výsledku neprojevily. Hanáci inkasovali celkem pět branek a od svého soupeře dostali lekci z produktivity.

950 diváků se přišlo podívat na 6. kolo pohárového turnaje proti Pardubicím. Hned v úvodu si tým z Hané vybojoval přesilovku, ve které měl blízko k brance z mezikruží Lukáš Kucsera. Poměrně vyrovnaný začátek klání se zlomil v 8. a 10. minutě, kdy Dynamo dvakrát udeřilo. „Myslím si, že vstup do zápasu jsme neměli úplně špatný. Dařilo se nám držet kotouč v útočné třetině a nějaké náznaky šancí jsme tam měli. Poté nám však Pardubice daly takovou velkou lekci z produktivity. Vypracovaly si dvě šance, z nichž vsítily dvě branky. Od té chvíle to z naší strany nebylo ono, byli jsme opaření,“ zhodnotil úvodní periodu utkání útočník Petr Strapáč.

⇒ Útočník Petr Strapáč

Do druhé třetiny svěřenci Zdeňka Motáka a Jana Tomajka vstoupili také dobře. Ve 27. minutě se zaslouženě radovali z kontaktní branky, kterou vstřelil Jan Káňa. Zlomové momenty zápasu však přišly hned v následujících minutách. Dynamo posléze třikrát udeřilo a po druhé dvacetiminutovce vedlo už 5:1. „Třetí a čtvrtá branka v naší síti byla asi tou rozhodující. Něco jsme si po první třetině řekli a na začátku druhé části se účinek určitě dostavil. Sice se nám povedlo dát branku na 1:2, jenže bohužel jsme hned poté inkasovali ve dvou střídáních po sobě. Už to bylo o tři góly, vzápětí o čtyři a my jsme reagovat nedokázali. Pardubice si to pohlídaly,“ prohlásil třicetiletý útočník, jenž začíná na Hané svou pátou sezonu v olomouckém dresu.

Forvard Hanáků se zároveň ohlédl za celým turnajem. Kohoutům unikl postup v posledním zápase, i tak v základní skupině skončili před Kometou Brno, kterou hned dvakrát porazili. „Určitě je škoda, že jsme nepostoupili, když jsme hráli ten přímý zápas o postup. Nepodařilo se nám to urvat, ale pořád je to víceméně příprava. Určitě se máme z čeho poučit. Do ligy je ještě spousta času. Musíme napravit věci, které nás v tomto utkání trápily, ale zároveň si myslím, že na začátek soutěže budeme připravení dobře,“ doplnil olomoucký bojovník.

Petr Strapáč v loňské sezoně zasáhl do třiatřiceti zápasů. V Generali Česká Cupu nastoupil třikrát. Útočník s číslem 41 na zádech byl pochopitelně rád, že po třízápasové odmlce znovu mohl zasáhnout do hry. „Hrál jsem po třech zápasech, které jsem vynechal. Určitě bylo znát to tréninkové manko. Sice jsem se necítil úplně nejhůř, ale výsledek nás nikoho nepotěšil, takže je zbytečné hodnotit jakýkoliv individuální výkon,“ uzavřel majitel 435 extraligových startů.