Doufám, že budu moci být Vošvecovi oporou, věří Jiří Trvaj

David Jahoda
O L O M O U C – Po odchodu Tomáše Halásze do Pardubic se s napětím čekalo, kdo s Tomášem Vošvrdou vytvoří brankářskou dvojici pro první sezónu po návratu do extraligy. Vedení HC Olomouc sáhlo po zkušeném Jiřím Trvajovi, který se už stejně jako ostatní Kohouti zapojil do přípravného procesu. Vicemistr posledního ročníku extraligy věří, že spojení mladého se zkušeným brankářem zafunguje. „Každý extraligový mančaft by měl mít dva kvalitní a připravené gólmany,“ nechal se slyšet Trvaj.
⇒ Brankář Jiří Trvaj ještě v dresu Komety Brno

Jirko, co pro vás angažmá v Olomouci znamená? Co si od něj slibujete?
Je to pro mě zkrátka nová výzva. Olomouc postoupila do extraligy a myslím, že takovým základním cílem bude hrát důstojnou roli. A tohle samotné je pro mě výzva.

Jak jste vlastně reagoval na to, že se vám ozvali právě z Mory?
Nevím, tak nějak normálně (směje se). Zavolal mi Jirka Dopita, dlouho jsme spolu hráli, a nějaký čas jsme tak spolu strávili. Nevím, jak bych mou reakci popsal. Byl jsem příjemně překvapen a taky jsem byl rád, že se mi ozval, a posléze jsme se domluvili.

Byl v Brně o vaše setrvání zájem nebo jste od Komety už další nabídku nedostal?
K tomu bych se už nějak nevracel, já bych to uzavřel. Skončila mi tam smlouva, čímž pro mě skončila etapa působení v Brně.

Vaším bydlištěm je Ostrava, tudíž to na rozdíl od Pavla Patery, který se stěhuje téměř přes celou republiku, nebudete mít z domova daleko. Ba naopak, blíž než z Brna, což je zřejmě také příjemná okolnost…
Samozřejmě tohle sehrálo taky velkou roli. Jsem rád, že jsem se zase o něco přiblížil k domovu a rodině. Budu to mít teď blíž, což je určitě příjemnější.

Sdělili vám už trenéři, jakou roli byste měl v brankářském tandemu splňovat?
Myslím, že na to je ještě docela čas. Podle mého by měl mít každý mančaft v extralize dva kvalitní a připravené gólmany. Uděláme s Vošvecem (Tomášem Vošvrdou) vše pro to, abychom byli pokaždé oba připraveni nastoupit do zápasu a splnit svůj úkol.

Tomáš Vošvrda krátce po vašem příchodu poznamenal, že je rád, že k němu přichází zkušený brankář, který by mu mohl dělat v uvozovkách učitele. Souhlasíte s tím?
Doufám, že si ze mě bude mít co vzít a že mu budu moci být v tomto směru oporou.

⇒ Jiří Trvaj si na prvním tréninku Mory zkusil být fotbalistou

Vošvrda prozradil i to, že se spolu už znáte. Je i to výhoda?
Nikdy jsme spolu nikde nepůsobili, ale známe se, protože pocházíme ze stejného místa.

Přestupujete z TOP klubu extraligy do nováčka nejvyšší soutěže, který určitě tak velké cíle jako Kometa zatím nemá. Je to změna i ve vašem myšlení, potažmo osobních ambicích?
Jak už jsem řekl, je to velká výzva. Olomouc je nováček a bude to výzva pro nás pro všechny. Poprat se o to, abychom hráli důstojnou roli a abychom se pohybovali v místech, kde si všichni přejeme a představujeme.

S několika hráči Mory se znáte již z předchozího působení, například Pavel Selingr či Radim Kucharczyk. Jak se vám vůbec vaši noví spoluhráči jeví?
Neviděl bych žádný problém, přeci jenom už za sebou něco mám. Je tu spousta mladých hráčů, které neznám, ale jsou tu hráči, se kterými už jsem se setkal. S některými jsem toho odehrál víc. Ale v tom problém není, myslím, že všichni kluci budou v pohodě a nebude žádná potíž.

Před pár dny byl zveřejněn rozpis přípravných zápasů Olomouce. Mezi nimi je i dvojzápas s Kometou Brno, což pro vás bude zřejmě velmi pikantní. Už v přípravě narazíte na svého bývalého zaměstnavatele.
To je pro mě novinka, tohle jsem ani nevěděl (usmívá se). Samozřejmě to bude zajímavé, myslím, že hlavně pro fanoušky. Podle mě tedy bude už na přípravné zápasy chodit hodně lidí. Jak znám brněnské příznivce, tak zřejmě zejména na tyto duely. A myslím, že lidé z Olomouce se nenechají zahanbit.