Doufám, že nám výhra přidá na sebevědomí a klidu, prohlásil Jan Lukáš po vynulování soupeře

Petr Luzar

MLADÁ BOLESLAV – Stříleli, doráželi, zkoušeli všemožné finty, ale všechno bylo marné. Olomoucký gólman JAN LUKÁŠ se rozhodl, že v Mladé Boleslavi branku zamkne. Ani jedna z osmadvaceti střel jej nepřekonala, a Hanáci tak mohli slavit cenný skalp v podobě vítězství 0:2. Jednalo se tak už o třetí vychytanou nulu brankáře v olomouckém dresu v rozmezí jedenácti dnů! Hráči v poli se tak na své maskované muže mohou spolehnout.

Vypadá to, že Mladá Boleslav se letos pro Jana Lukáše stává oblíbeným soupeřem. Proti středočeskému klubu odchytal i úvodní duel, který Hanákům odstartoval letošní základní část. Tehdy pomohl k výhře 3:2 v prodloužení. Navíc stojí za zmínku, že Bruslařům vykryl za obě střetnutí 67 ze 69 střeleckých pokusů. Sám ale zůstává nohama na zemi. „Ono to tak vypadá, ale my jsme rádi za každý bod. Musíme jít zápas od zápasu. Před námi jsou těžcí soupeři. V neděli nás čeká Sparta, na kterou se musíme připravit minimálně tak dobře, jako jsme se připravili na Boleslav,“ vysvětluje.

⇒ Brankář Jan Lukáš

Po utkání byl Lukáš vyhlášen za Olomouc nejlepším hráčem utkání. Aby také ne, když zlikvidoval všech 28 střel, a hráče Mladé Boleslavi tak po dvou vzájemných duelech dostal téměř na pokraj šílenství. „Čisté konto určitě potěší každého, ale důležitá je především výhra. Za ni jsme rádi, a doufám, že nám to trochu přidá na sebevědomí, klidu, a že pojedeme dál,“ nechal se slyšet osmadvacetiletý strážce klece.

Jak už bylo řečeno, brankoviště Hanáků patří v posledních dvou týdnech k těm nejspolehlivějším. Lukáš své letošní premiérové čisté konto vychytal právě v Boleslavi. Sedláček zase v průběhu října neinkasoval 127 minut a 36 vteřin v řadě. Oba tak dávají svým spoluhráčům pocit klidu a sebejistoty. „Když dáváme tolik gólů, co dáváme, tak budeme muset hrát dobře ze zajištěné obrany. Řekl bych, že kluci dneska nedovolili téměř žádné přečíslení soupeře. Možná jedno v 1. třetině, kdy jeli hráči Boleslavi dva na jednoho. Od toho se odvíjela naše hra. Hrozně moc zablokovaných a chycených střel. Další plus bylo, že jsme věděli, jak moc rádi hráči Mladé Boleslavi střílí. To nám dost pomohlo,“ přiblížil Lukáš utkání.

Moru poslal do vedení v polovině zápasu Jan Káňa, který má na kontě aktuálně 12 bodů (5+7) ve 13 duelech. Produktivnější je v klubu už jen David Krejčí (13 bodů). Na adresu hráče s devítkou na zádech se pochvalně po zápase vyjádřil i hanácký gólman. „Je to zkušený kluk, a doufám, že to udrží. Momentálně je to náš tahoun, a věřím, že se k němu přidají další. Klobouk dolů před ním, v jaké je formě. Jen tak dále. Také věřím, že nás výkonnostně potáhne i v nadcházejících duelech,“ uvedl.