Doufám, že splním očekávání, řekl po příchodu zkušený Peter Húževka

Zuzana Spurná
O L O M O U C – O tom, že by měla nastat v olomouckém kádru nějaká změna do poslední chvíle nikdo nevěděl. A nevěděl to ani Peter Húževka, který přišel do Olomouce výměnou za Petra Kafku. Nyní už bývalý Vítkovický útočník se v letošní sezóně v ostravském týmu spíš trápil, a tak nové působiště po téměř pěti letech v modrém dresu uvítal. „Je to pro mě změna a každá taková změna prospěje,“ tvrdil s úsměvem zkušený útočník. Nastoupit by měl už proti Pardubicím.

Peter, jak došlo k tomu, že teď budete oblékat olomoucký dres?
Bylo to takové narychlo upečené, jak se říká. Ve středu ráno mi po tréninku řekli, že mě vymění do Olomouce a že mám jít za manažerem. Tam jsem se dozvěděl, co se vlastně děje.

Ve Vítkovicích se vám bodově příliš nedařilo, co čekáte od angažmá v Olomouci?
Je to pro mě změna a nová motivace. Věřím tomu, že mužstvu pomůžu.

Sám jste řekl, že vašemu přestupu nic nenasvědčoval, sledoval jste ale nějak výkony Olomouce?
Sledoval jsem všechny mužstva, jak vypadá tabulka, kdo vyhrává, prohrává, jak je to s body. Teď jsou důležité zápasy, které budou rozhodovat a kdy se to bude lámat.

V Olomouci jste teprve dva dny, stihl jste se už seznámit se spoluhráči?
Kluky Slováky tu znám všechny a Vošvece (Tomáše Vošvrdu), který je z Ostravy. Postupně tu budu poznávat kluky víc a víc.

Myslíte, že vám angažmá v Olomouci může pomoci?
Věřím, že ano. Ve Vítkovicích jsem byl skoro pět let, takže je to pro mě změna a každá taková změna prospěje.

Jak byste se charakterizoval? Jaký typ útočníka jste?
Jsem spíš bránící útočník. Takový ten stojící před bránou. Dá se říct, že je to taková ta špinavá, černá práce.

Nastoupíte už do zápasu proti Pardubicím, jak se na první zápasy těšíte?
Uvidíme, jak to bude vypadat. Doufám, že budu hrát to, kvůli čemu jsem sem přišel a splním očekávání.