Řekl před zápasem: Jakub Sedláček

Poslední utkání odehráli svěřenci Zdeňka Motáka a Jana Tomajka v Brně. Domácí Kometa si už v první třetině vytvořila dvoubrankový náskok, přičemž ve své střelecké aktivitě pokračovala i ve druhém dějství. Jan Káňa sice na konci prostřední periody snižoval na 1:3, avšak prohře v poměru 1:4 nakonec nezabránil. „Zatím je to dobré. Jen je škoda, že jsme to v minulém zápase nepotvrdili. Nehráli jsme špatné utkání, ale nechali jsme si dát dva góly po našich chybách, což vždy mrzí,“ měl jasno brankář Jakub Sedláček.

⇒ Brankář Jakub Sedláček

Olomoucký gólman musel ve třetí třetině souboje s Kometou čelit trestnému střílení bývalého spoluhráče Petra Holíka, se kterým dlouho nastupoval v mateřském Zlíně. „Chtěl jsem to jen ustát. Tušil jsem, že by mohl dělat kličky, takže mým cílem bylo ho především přečíst co nejlépe. S Petrem Holíkem jsme spolu vyrůstali, tudíž komunikace mezi námi proběhla. Trošku jsme se během celého utkání popichovali,“ prozradil brankář se zkušenostmi z KHL či EBEL.

Sedláček přiznává, že o tom, jestli půjde do brány on, nebo Jan Lukáš, se oba gólmani dozvídají den před zápasem. „Dopředu to rozvržené nemáme. Potvrdilo se mi ale to, co jsem říkal. Spolupráce s Martinem Falterem mi opravdu vyhovuje. Podle mě to jde poznat, za což jsem rád,“ netajil se.

Jednatřicetiletý gólman nezapomněl pochválit i olomoucké příznivce, kteří na zápas s Kometou vyrazili v hojném počtu. „Fanoušci jsou výborní, jezdí nás podporovat všude. Slyšet jsou hlavně v domácích zápasech, za což jsme nesmírně rádi. Snad to bude pokračovat. Je škoda, že jsme jim toho v Brně neukázali trošku více, protože by si to zasloužili. Věříme, že v Mladé Boleslavi předvedeme lepší výkon,“ burcuje Sedláček.

To nejdůležitější o soupeři

Mladá Boleslav na úvod sezóny dvakrát prohrála, ale poté si připsala hned šest výher ze sedmi dalších utkání. Od počátku soutěže se tedy drží mezi užší špičkou Tipsport extraligy. V současné době má na kontě 27 bodů po čtrnácti odehraných zápasech a ohřívá se na čtvrté pozici. Na první Pardubice ztrácí pouhé dva body, na Třinec s Hradcem Králové jen bod.

Z uplynulých pěti duelů si Bruslaři připsali devět bodů. Na prohru 0:2 v Hradci Králové zapomněli výhrami 3:1 s Karlovými Vary, 4:0 ve Zlíně a 3:0 s Kladnem. V minulém hracím kole ale v repríze loňského semifinále play-off prohráli v Třinci 0:5.

Nejvýraznější postavou týmu Radima Rulíka a Pavla Patery je útočník David Šťastný. Forvard, jenž v minulých sezónách nakoukl i do reprezentace, si připsal 4 branky a 8 asistencí, tudíž si drží bilanci bezmála bodu na utkání. Daří se i objevu minulého ročníku Jakubu Kotalovi. Havířovský rodák patří s osmi vstřelenými góly mezi nejlepší střelce celé soutěže. Mladá Boleslav se může opřít také o své defenzivní hvězdy. Pavel Pýcha, Martin Ševc nebo Martin Pláněk totiž potvrzují předsezónní očekávání. Vyrovnané výkony předvádí i brankářská dvojice. Větší porci utkání zatím odchytal Slovinec Gašper Krošelj.

Oba celky se střetly v rámci prvního extraligového kola. Bruslaři se ocitli díky Valentinu Claireauxovi dvakrát ve vedení, avšak ještě v základní hrací době plecharénu rozbouřili David Krejčí s Janem Švrčkem. V prodloužení předvedl krásné sólo Jan Knotek, a proto dva body zůstaly na Hané po výhře 3:2 v nastavené hrací době.

Hlavní trenér: Radim Rulík
Hala (kapacita): ŠKOENERGO Aréna (4 245 diváků)
Poslední utkání: Prohra v Třinci 0:5

Statistiky obou týmů:

TELH 2021/2022
BK Mladá Boleslav – HC Olomouc

4. místo
umístění v tabulce
8. místo
40:26 – 27 bodů
skóre a body
28:24 – 21 bodů
David Šťastný 12b (4+8)
nejproduktivnější hráč
David Krejčí 12b (7+5)
Jakub Kotala - 8 branek
nejlepší střelec
David Krejčí - 7 branek
David Šťastný - 8 nahrávek
Miloš Kelemen - 8 nahrávek
nejlepší nahrávač
Jan Káňa - 7 nahrávek
Pavel Pýcha 7b (1+6)
nejproduktivnější obránce
Jiří Ondrušek 9b (3+6)
Jan Růžička – 5 záp. (94,35%)
Gašper Krošelj - 9 záp. (92,86%)
úspěšnost brankářů
Jan Lukáš - 7 záp. (91,05%)
Jakub Sedláček – 5 záp. (95,80%)
17,65%
úspěšnost v přesilovce
13,64%
86%
úspěšnost v oslabení
81,25%
146 minut
tresty celkem
101 minut