Druhá prověrka v přípravě. Hanáci zavítají na led mistrů

Daniel Fekets
T Ř I N E C - Hanáky čeká po pěti dnech další zápas. Po prvním přípravném utkání ve Vítkovicích zavítají tentokrát na led třineckých Ocelářů, kteří se v posledních třech dohraných sezónách radovali ze zisku titulu. Úvodní buly padne v úterý 16. srpna od 17:00 v třinecké WERK ARENĚ.

Předchozí duel v Ostravě tým z Hané rozehrál skvěle. Dokonce ještě na začátku třetí periody vedl o dvě branky, nicméně Vítkovicím nakonec podlehl po nájezdech. „Především za stavu 3:1 se tam objevily věci, které by se stávat neměly. Ale pozitiv tam bylo hodně. Potvrdilo se, že je tady skvělý tým, do minulého utkání šli kluci naplno,“ chválil asistent trenéra Boris Žabka.

Asistent trenéra Boris Žabka

Nového kouče potěšil i fakt, že skórovali dva obránci. Trefili se Jan Švrček a Tomáš Dujsík. „Nejde jen o to, že dali góly. Na to, že se jednalo o první zápas, tak především v obranném pásmu jsme mohli vidět několik dobrých věcí. Bylo tam minimální množství chyb, každopádně střelbu na útočné modré čáře potřebujeme ještě posunout,“ řekl.

Jedna věc však slovenského trenéra přece jen mrzela. „Měli jsme trošku komplikaci, poněvadž nám odpadl Ruty (Adam Rutar), takže jsme dohrávali na pět beků. Ukážeme si pár detailů a půjdeme do dalšího zápasu," uzavřel Boris Žabka.

To nejdůležitější o soupeři

Třinečtí Oceláři se letos na jaře dočkali zlatého hattricku. Po zisku titulů v roce 2019 a 2021 uspěli také v ročníku 2021/2022. Do play-off šli z druhého místa. Čtvrtfinále proti Vítkovicím a semifinále s Mladou Boleslaví zvládli perfektně. Ve finále změřili síly se Spartou, kterou zdolali 4:2 na zápasy.

Po skončení minulé sezóny opustili třineckou lavičku trenéři Václav Varaďa a Marek Zadina. Novým lodivodem slezského klubu se stal pro olomoucké fanoušky dobře známý Zdeněk Moták, jenž v roli trenéra Mory působil pět sezón a vždy se svým týmem dokázal postoupit do vyřazovací části. Po úspěšném angažmá na Hané jej čeká nová výzva, k ruce mu bude bývalý trenér Litvínova Vladimír Országh.

Třinec v létě přišel o dva elitní obránce. Tomáš Kundrátek se dohodl s Brnem a David Musil s ambiciózními Pardubicemi. Odešli i bratři Kovařčíkové, kteří nově budou hájit barvy finského Jukuritu. Útočník David Kofroň zamířil do Karlových Varů.

Oceláři však dokázali ztráty zalepit. Do defenzívy přivedli reprezentanta Jakuba Jeřábka spolu s lotyšským bekem Karlisem Čukstem. O góly by se měli starat novicové Daniel Voženílek a Libor Hudáček.

Soupeř odehrál už dva přípravné duely. Minulé úterý prohrál po prodloužení ve Vítkovicích, ale následně si zlepšil chuť vítězstvím 4:2 ve Frýdku-Místku.

Soupiska Třince

Brankáři: Ondřej Kacetl, Marek Mazanec, Lukáš Daneček.

Obránci: Milan Doudera, Karlis Čukste, Marian Adámek, Jan Jaroměřský, Jakub Jeřábek, Martin Marinčin, Marek Ročák, Jan Zahradníček.

Útočníci: Martin Bakoš, Marko Daňo, Vladimír Dravecký, Patrik Hrehorčák, Erik Hrňa, Libor Hudáček, Aron Chmielewski, Daniel Kurovský, Tomáš Marcinko, Alan Lyszczarczyk, Andrej Nestrašil, Miloš Roman, Martin Růžička, Vladimír Svačina, Petr Vrána, Daniel Voženílek.

Hlavní trenér: Zdeněk Moták
Hala (kapacita): WERK ARENA (5 400)
Poslední utkání: Výhra 4:2 ve Frýdku-Místku