Druháci a třeťáci hráli na turnaji v Brně

Tomáš Čekal
B R N O - Chlapci druhých a třetích tříd hokejových týmů Letňan, Třebíče, Olomouce a Klagenfurtu se sjeli tuto neděli do Brna. Na plánu měli hokejový turnaj pořádaný tamní Kometou. V herním systému každého s každým měli chlapci dost příležitostí pořádně si zahrát. Nakonec byli odměněni hokejovými cenami a přišel i Mikuláš s čertem a andělem.

Celkové pořadí druhých tříd

1. HC Letňany 8 bodů
2. HC Kometa Group o.s. 5 bodů
3. HC Olomouc 4 body
4. HC Klagenfurt 3 body
5. SK HS Třebíč bez bodu

nejlepší hráč - Doležal Jiří SK HS Třebíč
nejlepší střelec - Stratil David HC Olomouc
nejlepší brankář - Stindl Vojtěch HC Letňany
nejmladší hráč turnaje: David Adam HC Klagenfurt (5 let v den konání turnaje)

Celkové pořadí třetích tříd

1. HC Kometa Group o.s. 8 bodů
2. HC Klagenfurt 6 bodů
3. HC Letňany 4 body
4. SK HS Třebíč 2 body
5. HC Olomouc bez bodu

nejlepší hráč: Adamec Václav HC Letňany
nejlepší střelec: Brabenec Jakub HC Kometa group o.s.
nejlepší brankář: Horn Fabian HC Klagenfurt

Protože se turnaje účastnilo pět týmů, rozhodli jsme se, že z každého týmu vybereme jednoho zástupce, který nám o turnaji něco řekne. V některých případech to byl trenér, jindy technický vedoucí nebo další člen týmu.

Ohlasy z týmů:

pan David – Klagenfurt

„Z pohledu mého i Rakušáků to byl vynikající turnaj, kde se tyto děti, tyto věkové kategorie především bavily a měly z toho radost. Byly zde velice kvalitní zápasy. Akorát u těch mladých byly vynikající Letňany. Byly velice silné. Je to dáno tím, že jejich druhá třída má hodně ledů a hodně zápasů. Moc se jim nedalo čelit. Jinak to byly perfektní zápasy.“

„Naši kluci už byli na tomto mikulášském turnaji poněkolikáté. Letos to bylo velice pěkné. I to doplnění Mikulášem. Pro děti to bylo úžasné. Byli jsme moc spokojeni. Ohlasy byly úžasné.“

Jan Tomajko – Olomouc

„Nám trenérům i klukům se to líbilo. I když kluci jedné třídy z toho byli dost špatní, že dostali tolik gólů. Nám u dětí však o výsledky nejde. Hlavní je, aby si zahrály. Zda to skončí tak, nebo tak je jedno. Vždycky když je možnost kluky na nějaký turnaj přihlásit, neváháme. Také jsme v září jeden pořádali. Pro kluky je to zpestření. Není to jen ta hra nebo hokej, ale i dění kolem. Můžou si tam poběhat, jsou tam spolu.“

Josef Bárta – Letňany

„Turnaj byl výborně organizovaný i obsazený. S Brňáky jsme se setkali podruhé, jinak jsme se všemi měli premiéru. Bylo příjemné, že tam byla i mezinárodní účast. Kluci si to užili. Zároveň jsme zjistili, že musíme ještě hodně pracovat. I my bychom chtěli udělat další turnaj, ale až někdy v březnu.“

pan Maštalíř – Třebíč

„Kometa zase pro děti udělal kus práce. Turnaj byl velice povedený. Jak organizačně, tak přípravou pěkných cen pro děti. I ten Mikuláš turnaj zpestřil. Já už jsem byl v Brně na turnaji letos podruhé a oba byly moc pěkné.“

„Jen byla škoda, že vesměs nemáme třeťáky, takže jejich zápasy hráli téměř všichni druháci. Kluci se i tak rvali. Museli jsme to rozložit do obou tříd a podle toho výsledky vypadaly. Ale já jsem s tím spokojený. Kluci musí hrát a hrát.“

„Hodně mě překvapily Letňany. U Komety jsme věděli, jaká bude. Hrály pěkně a měly pěkné výsledky. Rakušáci byli takoví neprůhlední. Nevěděl jsem, jak to měli ročníkově srovnané.“

„V dnešní době, která je jen o penězích, je to obdivuhodné a pořadatelům patří jim jen dík.“

Miroslav Barus – Kometa

„Byla to opět vydařená jednodenní akce a zápasy měly úroveň. Nejlepší zápasy jsme odehráli s Letňany a Klagenfurtem. Letňany dělají u mládežnických družstev obrovské pokroky. Jejich mládež hraje pravidelně na republikách. Mají zapálené trenéry, většinou jsou to bývalí hokejisté. V neposlední řadě mají také dvě ledové plochy, na což slyší strašná spousta rodičů.“

„Naše cesta, kterou jsme se vydali, je celkem dobrá. Výsledky hovoří za vše. Nemám strach z toho, že bychom něco dělali jinak nebo hůř, než v těchto ostatních týmech.“

Fotogalerie z Mikulášského turnaje na oficiálním webu Komety Brno, přímý odkaz ZDE.