Druhý triumf v řadě! Juraj Mikúš je Kohoutem měsíce listopadu

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Listopad je sice dávno minulostí, je třeba se k němu ale ještě jednou vrátit. Kohoutům se v něm sice vůbec nedařilo, když vyhráli pouze jednou a připsali si celkem čtyři body, Juraj Mikúš byl ale znovu k nepřehlédnutí. V tradičním měsíčním hlasování jste mu tak poslali 439 bodů a podruhé v řadě jste jej ocenili titulem „Kohout měsíce“.

Devětadvacetiletého hokejistu druhá výhra v řadě mile překvapila. Takovou odezvu od fanoušků po svém návratu na led zřejmě nečekal. „Jsem šťastný. Tento měsíc nebyl z mé individuální stránky úplně nejlepší, ale jsem rád, že mám takovou podporu fanoušků. To jsem nikdy neměl, takže jsem za to vděčný a děkuji všem, kteří hlasovali,“ usmíval se Juraj Mikúš.

⇒ Útočník Juraj Mikúš

Už od příchodu do Olomouce se Juraji Mikúšovi velmi daří. Patří k nejproduktivnějším hráčům Kohoutů, v posledních dvou měsících se dočkal ocenění svých výkonů i od fanoušků a vybojoval si místo ve slovenské reprezentaci. S takovým úspěchem by před sezónou mohl počítat jen stěží. „To by mě nenapadlo. Je to pocta a vážím si toho,“ řekl.

Z výkonu slovenské reprezentace byl ale olomoucký forvard trochu rozpačitý. „Neudělali jsme moc velkou díru do světa. Prohráli jsme vysoko s Bělorusy 1:7 a vysoko vyhráli s Francií 6:1, takže z týmového pohledu z toho mám smíšené pocity. Z toho osobního mě ale těší, že jsem v reprezentaci mohl hrát, že jsem to dokázal a připsal si nějaké starty,“ přiznal hráč nosící dres s číslem 33.

I když se zdá, že by mohl být rodák ze Skalice spokojený, zůstává zdravě sebekritický. „Nechci usnout na vavřínech. Bodů by mohlo být víc, jak osobních, tak týmových. Potřebujeme góly a věřím, že mi to tam zase bude padat, protože teď se to trošku zaseklo,“ mrzelo olomouckého centra.

V původně čistě slovenské lajně tvořené Jurajem Mikúšem, jeho mladším bratrem Tomášem a Františkem Skladným, došlo znovu ke změně. Skladaný dostal prostor v elitní formace, a tak se k Mikúšovým přesunul Miroslav Holec. „Myslím si, že si to zase sedá. Už jsme měli několik šancí, ale neproměňujeme je. Někdy je to shoda náhod, někdy trocha štěstí, ale my musíme na tréninku pracovat naplno,“ měl jasno hokejista, který si mimo jiné zkusil i ruskou KHL.

Kohoutům se v listopadu vůbec nedařilo. Hanáci vyhráli pouze jednou, když porazili Zlín 3:1, další bod si připsali v duelu s Chomutovem, kterému podlehli až po samostatných nájezdech 4:5. A jaký je recept na zisk dalších bodů? „Musíme dávat víc gólů, být efektivnější, protože soupeř, když má šanci, dokáže ji využít a my až tak ne,“ tvrdil.

Stejně jako zbytek extraligy, i Hanáky čeká pořádně nabitý program. Během jedenácti dnů se odehraje hned pět zápasů, hraje se tak prakticky každý druhý den. „Máme teď těžké rozlosování, takže to náročné bude, ale já osobně raději hraji zápasy, než trénuji, takže mi to svým způsobem vyhovuje,“ dodal Juraj Mikúš.

Kohout měsíce listopadu – TOP FIVE

1. Juraj Mikúš              439 bodů