V první třetině byl aktivnější domácí tým, který se ve 14. minutě dostal do vedení po brance útočníka Martina Kohouta. Olomoucký obránce Jiří Ondrušek si byl moc dobře vědom, že jeho celek do utkání nevstoupil ideálním způsobem. „Na začátku zápasu nám chyběl pohyb. Vary nás přebruslily, vyhrávaly souboje a u všech puků byly dříve. Jen díky Braňovi (Branislavu Konrádovi) jsme ve druhé třetině měli o co hrát, protože jinak by to bylo tak 4:0 pro domácí. S takovou bychom jeli domů bez bodu. Braňo nám dal šanci ty body získat," chválil zkušený zadák svého dlouholetého spoluhráče.

⇒ Obránce Jiří Ondrušek

Kohouti ale přidali. Na karlovarského brankáře Filipa Novotného vyslali ve druhé dvacetiminutovce hned 24 střel, za což byli zaslouženě odměněni otočením průběžného stavu utkání. Do kolonky střelců se zapsali Rostislav Olesz a Jiří Ondrušek. „Má první branka padla po buly, před bránou bylo několik hráčů. Puk proletěl mezi nimi a jednomu z karlovarských hokejistů se odrazil od brusle. Brankář navíc nic neviděl, takže jsem měl i štěstí,“ prohlásil skromně.

Na začátku závěrečného dějství přidal další gól hostů Lukáš Nahodil, a proto Hanáci začali pokukovat po třech bodech. Karlovy Vary se ale nevzdaly a dvěma góly v rozmezí 46. až 53. minuty smazaly dvoubrankové manko. Šlo se tedy do prodloužení, které se hrálo jen 25 sekund. Ve správný čas na správném místě se totiž po výborné práci Jana Knotka objevil Jiří Ondrušek. „Obě mé branky byly z kategorie šťastnějších. Gól v prodloužení padl velkou zásluhou Honzy Knotka, který vybojoval puk, projel s ním celé hřiště a poté se mi kotouč od betonu gólmana odrazil na hokejku,“ popisoval rozdílovou trefu.

Olomouc nakonec zvítězila na západě Čech 4:3 v prodloužení a zároveň si připsala důležité dva body do tabulky. „Určité zklamání z dvougólové ztráty to je, ale dva body brát musíme. Jsme určitě rádi za to, že nějaký ten bod z Karlových Varů vezeme. Po dlouhé době budeme mít konečně dva dny volna. Věřím, že klukům to pomůže, protože spousta z nich má nějaké bolístky nebo zdravotní problémy. Přijdou dva dny volna, tři dny tréninku a zase jdeme na to. Doufám, že ještě něco nacvičíme a budeme mít plno sil. Snad dohrajeme základní část s hlavou nahoře,“ přeje si Ondrušek.

Čtyřiatřicetiletý olomoucký odchovanec rozhodl už třetí prodloužení v sezoně. Poprvé se mu to povedlo na ledě Plzně, podruhé při prvním domácím utkání kalendářního roku 2021 proti Českým Budějovicím. „Řeknu, že specialista na prodloužení nejsem, protože jinak bych to zakřikl. (směje se) Ale samozřejmě jsem za to rád, protože hra tři na tři mě baví. V prodloužení se vlastně z beka stává útočník, takže i díky tomu to mám rád,“ řekl s úsměvem na rtech.

Jiří Ondrušek zažívá výtečnou sezonu. Po zápase v Karlových Varech má na svém kontě 21 kanadských bodů za 8 branek a 13 asistencí. V rámci celé extraligy je momentálně na páté příčce produktivity beků, letos navíc směle útočí na svou bodově nejplodnější sezonu v kariéře. „Hodně bodů jsem nasbíral v přesilovkách. V minulých sezonách jsem tak moc na přesilovky nechodil, tehdy jsem hrával spíše oslabení. Já jsem ale jedině rád, že jsem dostal šanci v přesilovkách. Jsem samozřejmě rád i za to, že se mi daří,“ navázal olomoucký patriot.

Celému týmu však dělá vrásky na čele celkem nízký počet vstřelených gólů. Olomouc si totiž drží bilanci přesných dvou gólů na zápas, když vstřelila 84 branek ve dvaačtyřiceti duelech. „Kdybychom dávali alespoň čtyři góly ve všech zápasech, tak bychom měli bodů pochopitelně daleko více. O této slabině víme. Snažíme se s ní něco dělat, ale bohužel, je to už několikátá sezona, ve které neproměňujeme šance. Všechny zápasy jsou většinou podobné. Jednu část má navrch soupeř, druhou zase my. I když taháme za delší konec provazu my, tak to většinou neumíme potvrdit góly,“ uzavřel Ondrušek.