Dva góly v oslabení jsem snad nikdy nezažil, kroutil nevěřícně hlavou Josef Podlaha

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Utkání s českobudějovickým Motorem vyšlo Kohoutům na jedničku. Už od prvních minut to byli právě Hanáci, kteří udávali tempo hry. První gól slavili už ve druhé minutě, pak ale domácí srovnali. Na začátku prostřední části však Kohouti zmrazili Jihočechy dvěma rychle vstřelenými góly a rozhodně kráčeli za svým cílem. Josef Podlaha se podepsal pod tři z pěti branek Olomouce a po šedesáti minutách mohl slavit zisk tří bodů.

Po dvojutkání s favorizovaným Salcburkem, vyrazili junioři znovu na led soupeře. Jejich cílem byla českobudějovická BUDVAR ARENA, kde vyzvali Motor. Hanákům vyšel už úvod utkání , domácí pak ale srovnali krok. V dalších minutách však diktovali tempo hry hlavně Olomoučtí a po zásluze se pak radovali ze zisku tří bodů. „Hráli jsme věci, které jsme si řekli před zápasem a vycházelo nám to,“ vracel se k utkání Josef Podlaha.

První přestávka se zdála být pro Kohouty klíčovou. Právě po ní se totiž vrátili na led ve velké formě a svého soupeře zaskočili dvěma rychlými góly. První zápas se Salcburkem se změnil v pořádné drama, na jihu Čech ale bylo všechno jinak. „Přestali jsme tolik faulovat a snažili jsme se hrát víc v pěti. Plnili jsme věci do obrany a od toho se pak odvíjely i góly,“ prozradil.

Motor na začátku třetí třetiny snížil náskok Hanáků na dvě branky, ti ale dokázali brzy odpovědět. A stačily na to pouhé dvě minuty. „Když dostaneme gól, nikdy nevěsíme hlavu. Vždycky se vyhecujeme a věříme si,“ řekl olomoucký odchovanec.

Urostlému útočníkovi se v utkání nadmíru dařilo. Podruhé během tří zápasů si připsal hattrick a v osmi utkání nasbíral už sedmnáct bodů. „Jsem určitě spokojený, člověku to vždycky zvedne sebevědomí, ale hlavně jsem rád, že se vyhrává,“ usmíval se osmnáctiletý útočník.

Jeden ze svých gólů přidal Podlaha dokonce v oslabení. A nebyl sám, během jediné početní nevýhody se Hanáci prosadili hned dvakrát. „Je pravda, že jsem snad nikdy nezažil dva góly v jednom oslabení. U prvního gólu Handlík (Tobiáš Handl) výborně zblokoval střelu a tím se dostal s Matúšem (Hlaváčem) do přečíslení. Pak už jen vystřelil do víka. U toho druhého ani moc nevím, jak to bylo. Míša (Michal Matiaško) jel napadat k nim za bránu a pak mi to jen posunul před branku, kde jsem byl úplně sám,“ popisoval netradiční gólové akce.

Josef Podlaha je jednou z tak zvaných výjimek juniorky, tedy hráčem, který by měl být výraznou osobností týmu. „Snažím se hrát to, co se po mně chce a být v roli tahouna. Samozřejmě to ale vždycky není jednoduché,“ přiznal forvard, který už si připsal i starty za olomoucké áčko.