Dvě třetiny byly slušné, ale třetí gól Třince bohužel rozhodl, smutní Jan Švrček

Daniel Fekets, FOTO: Marian Ježowicz
T Ř I N E C - Ani z druhého letošního vzájemného souboje s úřadujícím mistrem Hanáci body nevytěžili. Na ledě třineckých Ocelářů odehráli velmi dobré dvě třetiny, avšak ta třetí vyzněla jednoznačně ve prospěch Slezanů. Obránce Jan Švrček odehrál soutěžní utkání po více než měsíci. „Delší pauza znát byla,“ prohlásil po svém návratu do sestavy.

Do vedení šli v 17. minutě Oceláři, za které se prosadil jejich kapitán Petr Vrána. Druhá třetina ale opticky patřila Hanákům. Svěřenci Zdeňka Motáka a Jana Tomajka srovnali z přesilovky po úspěšném zásahu Lukáše Nahodila, jenž se radoval ze své první trefy v sezóně. Snad se tímto gólem Nahec (Lukáš Nahodil - pozn. redakce) chytne. Už potřeboval nějakou tu branku vstřelit,“ uvědomuje si olomoucký zadák.

⇒ Obránce Jan Švrček

I přes velký tlak ale kohouti další branku vstřelit nedokázali. Zhruba čtyři minuty před koncem druhé periody zazvonil o tyč Michal Kunc. „Měli jsme tam přesilovku, kterou jsme bohužel nevyužili. Šance na úspěch samozřejmě byla, ale do vedení jsme se nedostali, i když příležitosti jsme na to měli,“ poukazuje Jan Švrček.

Závěrečné dějství však opanovali Oceláři. Ti nasázeli ještě čtyři branky, takže nakonec se mohli radovat z jednoznačné výhry 5:1. „Dvě třetiny od nás byly slušné, ale následně jsme si to pokazili. Rozhodla třetí perioda, ve které jsme dostali poměrně nešťastný gól a poté Třinec využil i přesilovku. Čtvrtou a pátou branku nemá smysl řešit, protože ty už padly za rozhodnutého stavu,“ říká.

Jaká situace byla podle zkušeného zadáka zlomová? „Nejprve přišla střela od modré čáry, která byla několikrát tečovaná. Hodně šťastná trefa, ale i takové se počítají. Po gólu Milana Doudery na 1:3 se to už dotahovalo těžko. Mrzí nás, že jsme nedokázali odpovědět, protože hratelné to bylo.“

Měsíc a sedm dnů čekal Jan Švrček na další soutěžní duel. Na dlouhou dobu jej vyřadilo utkání v Mladé Boleslavi, kde inkasoval tvrdou střelu od modré čáry přímo do obličeje. Zápas v Třinci odehrál s obličejovým krytem. „Košík je teď pro mě taková překážka. Je to jiné, protože to ovlivňuje periferní vidění. Zvykám si na něj,“ přikývl. „Společně s Tomášem Černým jsme se vraceli po delší pauze, takže to bylo takové oťukávání. Dnes to sice nebylo ideální, ale ono to zápas od zápasu bude lepší,“ doplňuje.

Hanákům scházel vůbec poprvé v sezoně David Krejčí, který nenastoupil vinou zdravotních problémů. „David je náš lídr. Museli jsme si poradit bez něj, ale nedá se nic dělat, zranění k hokeji patří. Jedeme dále,“ hlásí odhodlaně. „Za dva dny hrajeme znovu. Něco si k zápasu s Třincem určitě řekneme, vyhodnotíme si ho a poté se už budeme připravovat na duel s Pardubicemi,“ uzavírá.