Exhibice v Hodolanech se vydařila, shodli se olomoučtí hokejisté

Redakce
O L O M O U C - Ve středu 12. června se na fotbalovém hřišti v Hodolanech konalo exhibiční utkání mezi HC Olomouc a tamní fotbalovou Sigmou. Do zápasu kromě juniorů zasáhla také trojice hráčů A týmu ve složení Káňa, Lukáš, Ostřížek, přítomni však byli i ostatní, aby povzbudili své mladší kolegy a aby se s návštěvníky podělili o autogramy.

Fotbalové utkání v Hodolanech nakonec přineslo těsné vítězství Sigmy, která porazila HC Olomouc v poměru 2:1. Zápas sledoval mimo jiné i František Skladaný, který má jinak individuální trénink, a se spoluhráči se tedy tak často nevidí. „Vždycky se rád připojím. Takovéto akce mám rád a fotbal taky. Hrávám ho v rámci přípravy dvakrát týdně, ale na menší ploše, takže je to víc o rychlosti a obratnosti,” řekl sedmatřicetiletý hokejista.

⇒ Útočník František Skladaný

Ten ocenil také formát akce, která prohlubuje spolupráci mezi juniory a A týmem. „Takovéto spojení juniorů a nás je super, juniorům to pomůže. Když jsem hrál já za juniory, potřeboval jsem mít nějakou výzvu, motivaci. Tohle spojení více kategorií je super nápad a doufám, že se v tom bude pokračovat i dál,” pochvaloval si Skladaný.

Ten se na závěr vyjádřil také k novým tvářím v olomouckém týmu. „Tady se hráči vybírají samozřejmě jako jinde hlavně podle výkonnosti. Ale taky ten hráč musí zapadnout do kabiny. Jsme tady jako jedna rodina a ten týmový výkon je potom vidět i na ledě. Jsou tady sice nové tváře, ale člověk, když přijde po delší době, tak má pocit, jako kdyby tady působili už roky. Kluci hned zapadnou a zbytek kabiny jim v tom pomáhá,” těšilo hráče, jenž obléká dres s číslem 20.

Kromě Skladaného se na akci přišel podívat také Michal Matiaško, který ještě loni do zápasu sám zasáhl. „Je to pro mě něco nového. Co se týká působení s áčkem, jsem rád, že s klukama můžu být v jednom týmu. Vůbec poprvé s nimi absolvuji letní přípravu. Je to hodně náročné, ale já si to užívám, protože jsem s fajn klukama z týmu, máme tady super partu a jsem za to rád,” usmíval se teprve devatenáctiletý útočník.

⇒ Útočník Michal Matiaško

Stejně jako Skladaný, také Matiaško ocenil stávající podobu akce. „Myslím, že je to super. Jak pro fanoušky, tak pro kluky z juniorky. Zahrají si fotbal, dívají se na ně kluci z áčka... Minulý rok jsem tady hrál fotbal s juniory, takže si myslím, že to je fajn takhle uspořádané. Letos kdyby mi řekli, ať si jdu zahrát, tak bych asi zase šel, ale vyloženě že by mi to chybělo, se asi říct nedá,” připustil Matiaško.