Extraliga pokračuje také na Štěpána! Do plecharény přijedou Karlovy Vary

Daniel Fekets
O L O M O U C - Hokejisté Olomouce vyzvou v rámci 30. kola Tipsport extraligy karlovarskou Energii. Hanáci budou chtít navázat na tři vítězné domácí zápasy v řadě proti Třinci, Litvínovu a Mladé Boleslavi. Utkání se odehraje ve čtvrtek 26. 12. na olomouckém Zimním stadionu. Úvodní buly padne v 17:00.

Kohouti odehrají další extraligové utkání hned dva dny po Štědrém dnu. V již tradičním povánočním termínu zavítají na olomoucký led hokejisté Karlových Varů. Hanáci potřebují napravit nedělní utkání ve Zlíně, ve kterém sice vstřelili šest branek, ale nakonec odjeli s prázdnou. Zápas na ledě Beranů byl velkou divočinou. Nabídl totiž několik zvratů a také velmi zajímavou koncovku. Olomoučtí i přes veškerou snahu utkání prohráli 6:8. „Je strašné, že jsme dali šest branek a stejně si neodvezli ani bod. Pro nestranného diváka to byl pěkný hokej, ale bohužel jsme dělali chyby v defenzívě. To se nám už příště stávat nesmí,“ hodnotil utkání ve Zlíně útočník Lukáš Nahodil, který ve 31. minutě asistoval u gólu Pavla Musila na 4:4.

⇒ Útočník Lukáš Nahodil

V posledních olomouckých zápasech je hodně vidět druhá lajna Hanáků. Lukáše Nahodila a Pavla Musila vhodně doplňuje Lukáš Klimek. Tato formace dohromady nasbírala 11 kanadských bodů v uplynulých třech zápasech. Lukáš Nahodil pochopitelně doufá, že ofenzivní forma vydrží nejenom jim, ale také celému zbytku týmu. „Spolupráce s kluky je úžasná. Zápasy si s nimi velmi užívám. Klíma (Lukáš Klimek) a Muska (Pavel Musil) jsou výborní hokejisté a rozumíme si také mimo led. Jsem rád, že nám to šlape,“ doplnil autor šestnácti branek v olomouckém dresu.

Následujícím soupeřem jsou houževnaté Karlovy Vary. Západočeši od získaného mistrovského titulu v roce 2009 v extralize spíše poběrkovali, ale nyní jsou opět zpět v plné síle. Poměrně mladý tým pod vedením zkušeného kapitána Václava Skuhravého nastřílel ze všech mužstev v soutěži nejvíce branek. Energie vsítila za 29 duelů 106 gólů, což je o 5 branek více, než vstřelili druzí třinečtí Oceláři. „Vary budou nepříjemný soupeř. Je to tým, který hodně bruslí a je produktivní. Letošní sezona jim navíc skvěle vychází a daří se jim ve všech směrech. My ale máme na to, abychom si do tabulky připsali důležité tři body,“ burcuje Lukáš Nahodil.

To nejdůležitější o soupeři:

Karlovy Vary zatím potvrzují roli černého koně soutěže. Od počátku základní části pobývají mezi elitní šestkou a nejinak tomu je také v období Vánoc. Svěřenci Martina Pešouta se momentálně drží na šesté příčce. Nasbírali 49 bodů ve 29 zápasech a jejich náskok na sedmou Kometu činí 4 body. Energetici navíc vyhráli již 5 zápasů v řadě, jelikož naposledy padli na začátku prosince v Mladé Boleslavi. Před reprezentační přestávkou si Karlovy Vary vysokým rozdílem 9:1 poradily s Vítkovicemi a poté také s Libercem 3:2 po nájezdech. Po týdenní pauze stejným výsledkem předčily zlínské Berany a zvládly také utkání plné obratů v Pardubicích. Na ledě Dynama vyhrála Energie taktéž po nastavené hrací době. Minulé kolo si Karlovy Vary poradily s Kladnem poměrem 3:1. Vypadá to, že západočeský celek si s největší pravděpodobností po několika letech zahraje vyřazovací část.

Vzájemné bitvy z letošní sezony vyzněly lépe pro Hanáky. Ve 4. kole vyhráli svěřenci Zdeňka Motáka a Jana Tomajka na svém ledě 3:2, když rozdílovou branku dal na začátku třetí třetiny Petr Strapáč. Úplně stejným výsledkem skončilo také letošní druhé měření sil. Kohouti tehdy neprožívali ideální období, ale z Karlových Varů přivezli velmi důležité tři body. Zápas se tenkrát rozhodl v první polovině druhé třetiny, protože na slepené branky Lukáše Nahodila, Davida Škůrka a Lukáše Klimka už Energie nenašla odpověď.

Hlavní trenér: Martin Pešout
Hala (kapacita): REALISTIC Arena (6 000)
Poslední utkání: Výhra 3:1 nad Kladnem