Extraligový hokej je zpět! Kohouti v prvním kole vyzvou Mladou Boleslav

Lukáš Losleben, Milan Kosturík
O L O M O U C – Nová sezóna Tipsport extraligy vytahuje svojí oponu. Přípravy jsou u konce, nyní olomoučtí hokejisté začínají s čistým štítem. A start to bude věru ostrý. Do plecharény se totiž podívá semifinalista posledního ročníku z Mladé Boleslavi. Úvodní buly padne 10.9.2021 v 18 hodin. Nákup, či rezervaci vstupenek budete moci provést online v síti Ticketportal. Taktéž je bude možné zakoupit od zítřejších 16 hodin na pokladně zimního stadionu.

Kohouti přivedli během léta žhavou posilu. Do rodných luhů a hájů se vrátil z Bostonu reprezentační útočník David Krejčí. Trenéři přitom avizovali, že rozehrávky hvězdného centra budou nejčastěji zakončovat Jan Káňa s Lukášem Kucserou. Vzájemnou spolupráci si mohli všichni tři útočníci vyzkoušet už během tréninků. „Já osobně se mu snažím co nejvíce vyhovět. Vždy jsem rád, když mi řekne, co by ode mě na ledě potřeboval. Zatím se sehráváme a myslím, že to nevypadá vůbec špatně,“ konstatoval Kucsera.

⇒ Útočník Lukáš Kucsera

Forvard, jenž nastupuje s jednasedmdesátkou na zádech, si pochvaluje zejména vzájemnou komunikaci. „David přinesl nějaké nové signály, přičemž je jasné, že určitě ještě přijdou další. Nejdřív ovšem musíme sehrát ostrý zápas. Jinak je ale z jeho strany vše perfektní,“ uvedl.

Svoji roli ve formaci pak rodák z Opavy zná velice dobře. „Já tam budu hlavně od toho, abych co nejvíce střílel. Samozřejmě se musím tlačit i do brány, jelikož oba kluci také umí výborně vypálit, a tak bude mým úkolem čistit prostor,“ popisoval.

První možnost předvést své výkony budou mít kohouti už zítra proti Mladé Boleslavi. Nálada v kabině je před úvodním střetnutím velice dobrá. „Celý tým je natěšený. V každém tréninku je vidět, že do toho všichni šlapou na sto procent. Budeme se určitě chtít ukázat,“ řekl.

K dobrému výkonu by mohla Hanákům pomoci i podpora Branislava Konráda, jenž už byl po úspěšné operaci propuštěn z nemocnice, načež své spoluhráče navštívil v šatně. „Jsme strašně rádi, že je Braňo v pořádku. V těchto situacích jde hokej stranou. Potěšilo nás, že jsme jej mohli vidět,“ uzavřel Kucsera.

To nejdůležitější o soupeři

Loňský semifinalista z Mladé Boleslavi odehrál v přípravě tři utkání, a to jednou s Litvínovem (prohra 2:3) a dvakrát s Plzní (prohra 1:2 a výhra 5:1). Následně čekala na bruslaře utkání v hokejové Lize mistrů (CHL). Losování skupin jim ovšem nebylo moc nakloněné. Přisouzen jim totiž byl několikanásobný vítěz celé soutěže, Frölunda, dále IFK Helsinky, a nakonec ZSC Zurich. Mladoboleslavští zatím odehráli v CHL čtyři zápasy, a to po dvou proti Frölundě a Helsinkám. Středočechům se v ani jednom z těchto duelů zvítězit, i když v prvním duelu s Helsinkami měli k úspěchu velice blízko. Ztratili jej až prodloužení. V tabulce skupiny B jim tak prozatím patří čtvrté místo s jedním bodem.

Bruslaři prošli před sezónou značnou obměnou. Z týmu odešli Ondřej Dlapa (Pardubice), Karel Klikorka (nezmáno), David Cienciala (Pardubice), Joona Jääskeläinen (neznámo), Brandon Alderson (neznámo), Connor Allen (České Budějovice), Marek Hrbas (Livínov), Jakub Strnad (neznámo), a Andrej Košarišťan (hostování v Košicích).

Středočechy naopak posílili Jan Dufek (Zlín), Jan Eberle (Plzeň), Adam Jánošík (Oskarshamn),Miloš Kelemen (Zvolen), Pavel Pýcha (České Budějovice) a Adam Raška (České Budějovice).

Hlavní trenér: Radim Rulík
Hala (kapacita): ŠKOENERGO Aréna (4 245 diváků)
Poslední utkání: Prohra 2:1 s IFK Helsinky

Zimní stadion (dále jen ZS) lze navštívit jen při splnění alespoň jedné z níže uvedených podmínek:

1) Návštěvník absolvoval nejdéle před 7 dny RT-PCR vyšetření na přítomnost viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem, a tento výsledek při vstupu na ZS předložil ke kontrole oprávněnému zástupci vedoucího provozu ZS.

2) Návštěvník absolvoval nejdéle před 72 hodinami POC test na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem, a tento výsledek při vstupu na ZS předložil ke kontrole oprávněnému zástupci vedoucího provozu ZS.

3) Návštěvník byl očkován proti onemocnění covid-19 a doloží národním certifikátem o provedeném očkování nebo národním certifikátem o dokončeném očkování, že u očkování uplynulo od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu podle souhrnu údajů o léčivém přípravku (dále jen „SPC“) nejméně 14 dní, nebo od aplikace dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC nejméně 14 dní.

4) Návštěvník prodělal laboratorně potvrzené onemocnění covid-19, uplynula u něj doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a od prvního pozitivního POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 180 dní.

Při vstupu na ZS a při pobytu v něm je návštěvník povinen nosit ochranu dýchacích cest (úst a nosu), která je daná aktuálními opatřeními vlády a ministerstva zdravotnictví.

Statistiky obou týmů po základní části sezóny 2020/2021:

TELH 2020/2021
BK Mladá Boleslav – HC Olomouc

umístění v tabulce po ZČ
167:126 – 97 bodů
skóre a body
105:156 – 59 bodů
David Šťastný 52 b (26+26)
nejproduktivnější hráč
Jan Káňa 28b (13+15)
David Šťastný – 26 branek
nejlepší střelec