Extraligový nováček má na svém kontě dvě výhry v řadě. Přetrhnou Hanáci jeho sérii?

Kristýna Nováková
O L O M O U C – Poprvé v sezóně se na ledě olomoucké plecharény představí nováček z Českých Budějovic. První vzájemné utkání vyznělo lépe pro Hanáky, kteří Motor vyprovodili výsledkem 2:4. Zápas začne v úterý 5. 1. od 18 hodin na Zimním stadionu v Olomouci.

Řekl o soupeři: David Škůrek

Hanáci poslední 3 zápasy v prosinci odehráli na svém vlastním ledě, odpadly jim tak starosti a nepohodlí spojené s dlouhým cestováním. Na venkovní trip se tak vydali až v neděli, kdy je čekal zápas v Litvínově. „V období Vánoc to určitě přišlo vhod, nemuseli jsme nikam cestovat a trávit čas v autobuse,“ pochvaloval si obránce David Škůrek.

⇒ Obránce David Škůrek

V Litvínově se dlouho čekalo na úvodní gól utkání. Ten přišel až ve 38. minutě a zaznamenal ho Lukáš Nahodil. Domácí v závěru třetí třetiny odvolali z brány Denise Godlu a v následné powerplay se jim podařilo vyrovnat. Trefu Tomáše Pospíšila ovšem musel kontrolovat videorozhodčí, a to hned dvakrát. Poprvé se zkoumalo, jestli gól nebyl dosažen vysokou holí, podruhé si Hanáci vzali trenérskou výzvu, zda nedošlo k nedovolenému bránění brankáři. „Všichni jsme doufali, jestli tam soupeř stál v brankovišti a gól by nebyl uznán,“ řekl Škůrek. „V tu chvíli se to muselo zkusit, neměli jsme co ztratit. Vždycky tam je naděje, video vidí i to, čeho si člověk ve hře ani nevšimne.“

Nyní se Hanáci přesouvají zpátky na domácí led, kde se utkají s nováčkem soutěže z Českých Budějovic. „S každým soupeřem je to jiné, někteří hrají útočný hokej, někteří se snaží dobře bránit. My se musíme vždy soustředit na náš výkon a na to, co umíme,“ tuší před zápasem obrovitý obránce. „Určitě je nepodceňujeme, víme, jak hrají a kolik dobrých zápasů odehráli. Musíme hrát náš poctivý hokej a budeme úspěšní,“ uzavřel.

Z kabiny soupeře: Motor má na svém kontě dvě výhry v řadě

Jihočeská Madeta letos v extralize nasbírala 17 bodů, to ji řadí na poslední místo tabulky s desetibodovým mankem na třinácté Berany. Motoru se dlouho nedařilo urvat vítězství, úvodních 10 zápasů prohráli. Pak ovšem přišlo utkání ve Vítkovicích, kde Jihočeši šokovaný domácí celek smetli 0:7. Od té doby se Madetě podařilo ukořistit ještě skalpy Zlína a Třince. V posledních dvou zápasech pak brali body za výhry v prodloužení (s Plzní - 4:3p) a na samostatné nájezdy (s Vítkovicemi 4:3sn).

České Budějovice se mohou spolehnout na své přesilovkové komando. Motor zatím odehrál nejvíce přesilových her v lize a v jejich využití je 5. nejlepší celek TELH. To v oslabení už to Jihočechům tolik nejde, dokázali ubránit jen 77,86 % početních výhod soupeře (12. místo).

Lídrem kanadského bodování Motoru je Pavel Pýcha, který, ač obránce, nasbíral už 20 bodů (6+14). Zbrusu novou posilou jihočeského celku je třiadvacetiletý francouzský útočník Gabin Ville, který do Madety zamířil z druhé finské ligy. České Budějovice pro něj ovšem nejsou neznámé, v létě s týmem absolvoval přípravu.

Hlavní trenér: Václav Prospal
Hala (kapacita): Budvar Aréna (6 421)
Poslední utkání: Výhra 4:3 po nájezdech s Vítkovicemi.