Stejně jako v předchozích letech se olomoučtí hokejisté vydali na svých bicyklech po trati Malá Morávka – Hvězda – Rudné pod Pradědem – Malá Morávka – Hvězda – Ovčárna – Praděd. Nelehkého výjezdu se zúčastnili všichni bez výjimky. Tedy i Matěj Pekr, který od se od svého zranění vrací do staré formy.

⇒ Jakub Lehečka

Ve velkém vedru jako první projel cílem na vrcholu Pradědu dvacetiletý Jakub Lehečka. „Závod jsem vyhrál, takže jsem spokojený. Celou dobu se jelo v tempu. Přišel tam jeden nepříjemný sjezd, kde mi kluci ujeli. Musel jsem je dohánět. V kopcích se cítím dobře, tam mi to jelo,“ řekl po závodě, který opanoval druhým rokem za sebou. Za svým loňským výkonem zaostal o necelou minutu.

Druhým místem v náročném zhruba dvaatřicetikilometrovém závodě se prezentoval útočník Richard Diviš. „Hlídal jsem si to. Věděl jsem, že za mnou jede Divoch (Richard Diviš), a nechtěl jsem, aby se ke mně přibližoval,“ usmíval se Lehečka, který si před svým spoluhráčem vytvořil v závěru pohodlný náskok.

V Malé Morávce jsou olomoučtí hokejisté již několik dní, svěřenci trenérů Petra Fialy a Jiřího Dopity v neděli přicestovali na kolech, od pondělí trénují „V pondělí dopoledne jsme měli trénink na umělce. Odpoledne pak výšlapy na kole. V úterý ráno opět výšlapy na kole a odpoledne výjezd na Praděd,“ přiblížil denní program olomoucký odchovanec Jakub Lehečka.

„Ve středu nás čeká nějaký lehký trénink, protože všichni kluci makali v úterý naplno. Odpoledne budeme mít v Rýmařově regeneraci, pojedeme na bazén. Ve čtvrtek nás čeká umělka a odpoledne časovka na kolech. Ta bude také náročná,“ prozradil plány na následující dny.

V pátek se Hanáci vydají zpět do Olomouce, jejich program zde bude pokračovat až do konce června. „Budeme mít ještě tři nebo čtyři dny trénink. Příští čtvrtek nás pak čeká fotbalový turnaj s fanoušky. A nakonec dovolená,“ odtajnil nakonec i plán po soustředění.

Poprvé na led naskočí hokejisté v průběhu července. První přátelské utkání je naplánováno na 1. srpna, kdy se Kohouti představí proti Vítkovicím. „Na led se těším. Musíme všichni přes dovolenou zregenerovat a trošku i potrénovat, abychom z toho úplně nevyšli,“ upozorňuje Lehečka.