Nazout kopačky během suchého letního drilu není pro olomoucké hokejisty nic výjimečného, ve čtvrtek ale hráči Mory mohli vyzkoušet své dovednosti s míčem u nohy v „ostrých“ zápasech. Kohouti, jak už tomu bývá zvykem, vytvořili celkem tři týmy.

Ani jeden z nich se však z triumfu na turnaji těšit nemohl. Z vítězství se radoval tým Arkticu. „S naším týmem tak nějak uzavíráme celou tabulku. Asi jsme chytli špatný los,“ rozesmál se Jakub Herman. O výsledky ale v první řadě nešlo, což si uvědomuje i útočník Mory.

„Myslím, že je to super akce. Jak pro hráče, tak pro fanoušky. Fanoušci se s námi mohou setkat, popovídat si, vyfotit se, nebo si nechat něco podepsat. Tento rok vyšlo i počasí. Dobře jsme si zahráli, byla to sranda,“ poznamenal Herman. „Když bude takových akcí čím dál více, nikdo určitě nebude proti,“ doplnil.

V dresu, i když ne hokejovém, mohli všichni přítomní, kterých bylo opravdu hodně, vidět i marketingového manažera Maria Cartelliho. „Hrálo se mi dobře. Hodně dlouho mi to chybělo. V Třinci jsme jezdívali ve čtvrtek nebo pátek hrát, pak jsme zašli na pivo, dali jsme si gulášek a byla tam super parta. Hrozně jsem se těšil, i proto jsem se nominoval.“ řekl s úsměvem Cartelli.

Mario Cartelli společně se svými týmovými spoluhráči dokonce bojoval o první příčku. „Moc se mi to líbilo. Ani jsem nečekal, že by přišlo tolik lidí. I počasí vyšlo a my jsme skončili ve finále,“ komentoval spokojeně vydařenou akci.

Pozvání na turnaj přijal i nyní už bývalý kouč Kohutů, Petr Fiala. Ten dostal od fanoušků za své osmileté působení u olomouckého A-týmu dárkový košík, a poté se i sám chopil slova. „Děkuji všem fanoušků za jejich podporu. Doufám, že si letošní sezónu užijí a budou chodit i nadále v takovém počtu, jako tomu bylo loni. Od ledna byli spíše ve stresu, ale soutěž se povedlo zachránit. Věřím, že tu extraliga bude i dál,“ pronesl svou řeč nový trenér olomouckých juniorů.

Fanoušci se navíc v dražbě mohli ucházet o všemi hráči Mory podepsaný dres Ivana Majeského, obránce, který loni hájil olomoucké barvy. Dres se nakonec vydražil za 1400 Kč a tento výtěžek půjde na opravu maskota Kokrhéla.

Týmy hokejistů Mory:

Mora 1: Řípa, Kucharczyk, Knotek, Jaorměřský, Buc, Ondrušek, Cartelli.
Mora 2: Pekr, Valenta, Vodný, Herman, Konrád.
Mora 3: Škůrek, Urbisch, Beták, Zuzin, Mikúš, Jergl, Török.

Konečné pořadí:

1. Arktic Olomouc
2. Mora 1
3. Ultras Mora Mladí
4. Mora 3
5. Elektro Otáhal "B"
6. FC CREDITAS
7. Trestná lavice
8. Kohi-team
9. Mora 2
10. Sígři
11. Ultras Mora Staří
12. Dynamo Bystrovany

Nejlepší brankář: Jiří Řípa
Nejlepší střelec: Jan Jaroměřský
Nejužitečnější hráč: Tomáš Valenta