A praxe byla znát. Hokejisté áčka seděli na strojích vůbec poprvé. Nebylo tak ani velkým překvapením, že najeli méně kilometrů než sledge hokejisté. "Jsem hotový, cítím se dost těžko. Bylo to opravdu náročné, ale trénink to byl vynikající. Hlavně jsme se setkali se sledge hokejisty a trochu je podpořili. Myslím, že podobné akce jsou dobré, snad přinesou něco pozitivního," uvedl útočník Radek Meidl bezprostředně poté, co odjel závod.

Sedm hráčů "A" mužstva a sedm sledge hokejistů se pravidelně střídalo, jelo se ve dvouminutových intervalech a sčítala se celková ujetá vzdálenost. Sledgemanům nakonec tachometr napočítal 30 km, hokejistům 26. Za Moru jeli kromě Meidla také Alexandr Lhostký, Tomáš Zbořil, Jiří Ondrušek a mladíci David Škůrek, Jakub Schejbal a Oldřich Heža.

"Vůbec jsem nečekal, že to bude tak náročné. Oblékl jsem se, jak kdybych šel na přehlídku. Musel jsem se poté převléct, hodně jsme se zapotili. Byla to opravdu dřina," přiznal Meidl, kterému jízda na KrankCyclu šla asi nejlépe ze všech zúčastněných hokejistů.

To sledge hokejisté byli po odjetí závodu pochopitelně spokojení. "Výhodou bylo, že KrankCycle už známe, rok na těchto strojích trénujeme. Upřímně musím říct, že jsme si věřili. Jsme rádi, že jsme vyhráli, máme z toho radost," usmíval se sledge hokejový útočník Michal Černoch.

Hráči HC Olomouc si tak v letní přípravě vyzkoušeli už několikátou novinku. A podle slov Radka Meidla by i KrankCycle mohl být součástí tréninkového drilu v budoucnu. "Byl by to přínos, na ramena a ruce to byla zátěž. Opravdu super věc," pochvaloval si.

Svěřence trenérů Fialy a Tomajka čeká v následujícím týdnu soustředění v Malé Morávce, suchá příprava se už pomalu blíží do své cílové rovinky. "V Olomouci je příprava vždy tvrdá a kvalitní, proto jsem tady trénoval. Čekají nás poslední dva týdny. Odjezdíme si to teď na kolech na soustředění a utužíme také partu, neboť máme v týmu hodně mladých kluků," nastínil následující program Meidl.

Do Jeseníků se hráči přesunou v neděli v sedlech svých bicyklů, od zimního stadionu budou vyrážet v 16 hodin.