„Fatální pochybení rozhodčích, kteří svými chybnými výroky zásadně a hrubě ovlivnili výsledek utkání. Dle dostupných záběrů a mého názoru Marek Laš klepl do soupeřovy hokejky ze strany a s nízkou intenzitou. Takových zákroků bývá v každém zápase bezpočet. V oslabení byl Jirka Ondrušek při snaze o získání puku zcela evidentně faulován přímo před zraky hlavního rozhodčího, ten ale z nepochopitelných důvodů tento nedovolený zákrok nechal bez povšimnutí. Chvíli nato vstřelil Litvínov vyrovnávací gól,“ zuří Erik Fürst, generální manažer HC Olomouc.

Následky na sebe nenechaly dlouho čekat, generální manažer se rozhodl vetovat hlavního rozhodčího Reného Hradila. „Výkony pana Hradila v našich utkáních, které jsem měl možnost sledovat, opakovaně nedosahovaly kvalit a úrovně extraligového rozhodčího. Není to poprvé, co cítím, že klub je poškozen jeho verdiktem. Vzhledem k tomu, že panu Hradilovi se opakovaně nedaří kvalitně řídit utkání HC Olomouc, jsem se rozhodl tohoto rozhodčího vetovat,“ prozradil Fürst.

„Jsem rozčarován z toho, že při vyvrcholení základní části, kdy se rozhoduje o play-off a hráči musí podávat maximální výkony, mnohdy hrají i se zraněním a sebezapřením, tuto jejich snahu negují výkony rozhodčích,“ kroutí nevěřícně hlavou generální manažer. „Je to ale samozřejmě na posouzení komise rozhodčích, jak a zda vůbec by měli takoví rozhodčí řídit důležité zápasy.“