Fotbalové klání v Hodolanech počtvrté. Hattrickem se blýskl Rostislav Olesz

Redakce
H O D O L A N Y - Nejstarší fotbalový olomoucký klub FC Sigma Hodolany hostil 9. června již čtvrtý ročník přátelského utkání s hokejisty HC Olomouc.

Celé odpoledne doprovázela hodolanský pažit příjemná atmosféra, ve které se nejprve představili mladí hokejisté ročníku 2010, kteří místní výběr zdolali 3:0. Po nich do fotbalového klání nastoupili hráči A-mužstva, kteří do utkání vstoupili sice aktivně, po první půli ale prohrávali 0:2.

O poločasové přestávce si ale pořádně naleštil střelecké kopačky Rostislav Olesz, který v průběhu druhé půle zamířil za záda brankáře soupeře přesně třikrát a zejména díky jeho přesným zásahům dokázali hokejisté nakonec s Hodolany remizovat 4:4. A že ho to bude něco stát do týmové kasy, měl jasno po zápase i Alex Rašner. „Doufám, že to bude drahé, protože Rosťa zas tak často hattrick nedává. Zkusíme mu to napařit co nejvíc,“ dodává Rašner s nadsázkou a úsměvem.

Sigma se prosadila ve druhém poločase dvakrát ani ne za dvě minuty, ale ani to jí nakonec nestačilo na celkové vítězství. „Je to super akce, pro fanoušky i jejich rodiny. Atmosféra byla skvělá. Myslím, že si to všichni užili,“ neskrýval radost z příjemné atmosféry v Hodolanech obránce Mory.

Za organizační tým olomouckého hokejového klubu jevil známky spokojenosti s průběhem akce i marketingový referent Jakub Škoda. „Jsem spokojen, protože návštěvnost byla vysoká, což nás samozřejmě těší. Jsme rádi, že práci, kterou těmto doprovodným aktivitám věnujeme, fanoušci ocenili tím, že přišli a podpořili nás.“

Pro Škodu byla příjemným zpestřením i výhra hokejových mladíků. „Určitě je to super, protože je to motivuje do další práce. Možná by bylo zajímavé, kdyby mladí hodolanští přišli na zimák a zahráli si v podobném střetnutí hokej,“ dodává s úsměvem.

V poločasové přestávce se mimo jiné vydražil dres Davida Krejčího podepsaný hokejisty A-týmu. Celkový výtěžek aukce, která začínala na 1 000 Kč a zastavila se na 11 000 Kč, poputuje na rozvoj mládeže FC Sigma Hodolany.