Generálka před extraligou! Na Hanou zavítá Hradec Králové

Daniel Fekets
O L O M O U C - Už jen něco málo přes týden zbývá do očekáváného startu Tipsport extraligy 2021/2022, která pro Hanáky začne domácím vystoupením proti Mladé Boleslavi. Poslední přípravný zápas odehrají kohouti ve čtvrtek 2. září v plecharéně proti Hradci Králové. Úvodní buly padne v 17:00.

Kohouti stále čekají v letošních přípravných zápasech na první vítězství. Nedočkali se jej ani v Brně, kde prohráli těsně 1:2. „Bylo to bojovné z obou stran, bohužel jsme ale zase vstřelili pouze jeden gól, což nám na vítězství určitě nestačí. Co se výkonu týče, máme tam dobré okamžiky, které se ovšem střídají s těmi špatnými. Je potřeba se dostat na nějakou konstantní úroveň,“ komentoval bezprostředně po zápase trenér Zdeněk Moták.

⇒ Útočník Michal Kunc

V jihomoravské metropoli vstřelil jedinou branku kohoutů Michal Kunc, jenž se do listiny střelců zapsal až v 59. minutě. Teď však mladý olomoucký útočník už vyhlíží měření sil proti Hradci Králové. „Do zápasu jdeme určitě vyhrát, potřebujeme se dobře naladit na start extraligy, k čemuž by výhra nad Hradcem určitě pomohla. Navíc mu chceme vrátit výsledek z posledního vzájemného zápasu,“ připomněl Kunc. Na východě Čech totiž Olomouc prohrála 0:6.

To nejdůležitější o soupeři:

Po uplynulé sezoně, která pro Hradec Králové skončila ve čtvrtfinále play-off, se soupiska týmu pořádně změnila. Změny se udály také na trenérské pozici. Místo Vladimíra Růžičky staršího se novým trenérem Mountfieldu stal Tomáš Martinec, kterého v roli asistenta doplnil bývalý kouč plzeňské Škody Ladislav Čihák.

Hradec hlásil posily primárně ze zahraničí. Místo Marka Mazance, jenž zamířil k třineckým Ocelářům, se mezi tři tyče postaví Henri Kiviaho. Obranu posílili bývalý Sparťan Petr Kalina a třicetiletý Kanaďan Graeme McCormack. Novými jmény v útočných řadách jsou Christophe Lalancette, Ahti Oksanen a Patrik Lamper.

Kromě již zmíněného Mazance hradecký kádr opustil obránce Dominik Graňák, který si nové působiště našel v Plzni. Směrem do ofenzívy už týmu kouče Martince nepomůžou Radovan Pavlík, Marek Zachar, Jakub Sklenář a Vladimír Růžička mladší.

Východočechům vychází příprava velmi dobře. Lvi totiž prohráli jen dvakrát z celkových devíti odehraných duelů. Podlehli Kolínu a později i Liberci, mezitím si ale poradili s Olomoucí, Karlovými Vary, Grazem, Vídní, Bratislavou Capitals a Libercem.

Hlavní trenér: Tomáš Martinec
Hala (kapacita): ČPP Aréna (6 890 diváků)
Poslední utkání: Výhra 3:1 nad Libercem.

Zimní stadion (dále jen ZS) lze navštívit jen při splnění alespoň jedné z níže uvedených podmínek:

1) Návštěvník absolvoval nejdéle před 7 dny RT-PCR vyšetření na přítomnost viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem, a tento výsledek při vstupu na ZS předložil ke kontrole oprávněnému zástupci vedoucího provozu ZS.

2) Návštěvník absolvoval nejdéle před 72 hodinami POC test na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem, a tento výsledek při vstupu na ZS předložil ke kontrole oprávněnému zástupci vedoucího provozu ZS.

3) Návštěvník byl očkován proti onemocnění covid-19 a doloží národním certifikátem o provedeném očkování nebo národním certifikátem o dokončeném očkování, že u očkování uplynulo od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu podle souhrnu údajů o léčivém přípravku (dále jen „SPC“) nejméně 14 dní, nebo od aplikace dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC nejméně 14 dní.

4) Návštěvník prodělal laboratorně potvrzené onemocnění covid-19, uplynula u něj doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a od prvního pozitivního POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 180 dní.

Při vstupu na ZS a při pobytu v něm je návštěvník povinen nosit ochranu dýchacích cest (úst a nosu), která je daná aktuálními opatřeními vlády a ministerstva zdravotnictví.

Pokladny budou otevřeny dvě hodiny před zápasem pouze na straně od "Magistrátu". Celosezónní permanentky (černá barva) mají vstup zadarmo, držitelé permanentek na základní část (červená barva) si musí zakoupit vstupenku. Vstupenky budou k dispozici k zakoupení také online, a to na tomto odkaze.

Statistiky obou týmů z minulé sezóny (základní část):

TELH 2020/2021
Mountfield HK – HC Olomouc

umístění v tabulce
144:127 – 89 bodů
skóre a body
105:156 – 59 bodů
Radek Smoleňák 35 b (20+15)
nejproduktivnější hráč
Jan Káňa 28b (13+15)
Radek Smoleňák – 20 branek
nejlepší střelec