Gól je super, ale rád bych v tom pokračoval, řekl Miroslav Holec

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Kohouti svého soupeře z Čech, a to Chomutov, asi trochu zaskočili. První třetina domácím totiž vyšla na jedničku a byli to právě oni, kteří se drželi před Kopřivou. I díky tomu pak v přesilovce otevřeli gólový účet. To ale ještě netušili, že se jim během dalších čtyřiceti minut podaří přidat další čtyři branky. Svůj premiérový gól v dresu Olomouce v rámci extraligy přidal i Miroslav Holec. Olomoucký forvard už ale vyhlíží další soupeře. „Jsme rádi za výhru, ale musíme se koukat na další kolo a pokračovat v tom, jak hrajeme,“ má jasno.

Po výhře nad Kometou si Kohouti i v zápase s chomutovskými Piráty mohli připsat další tři body. Hanáci ukázali, že se před vlastními fanoušky nehodlají nechat zahanbit a ani z rozjetého soupeře nemají strach. „Myslím, že jsme pokračovali v tom, jak jsme hráli v Brně. Hrajeme zodpovědně dozadu a takovým týmům, jako je Chomutov nebo Brno, které chtějí hrát dopředu, se musí hrát strašně špatně. Dobře jsme bránili, všichni jsme bruslili a hlavně jsme byli všichni včas vzadu,“ hledal klíč k úspěchu Miroslav Holec.

⇒ Útočník Miroslav Holec

Kromě tří bodů si ale Olomoučtí k výhře mohli připsat další pozitivum. Šlo už o čtvrté utkání v řadě, ze kterého Hanáci vyšli jako vítězové. Příliš dopředu se ala Hanáci raději nedívají. „Je to výborné, ale musíme jít zápas od zápasu. Jsme rádi za výhru, ale musíme se koukat na další kolo a pokračovat v tom, jak hrajeme,“ věděl.

A právě třetí přesná střela mířila do svatyně Chomutova z hole Miroslava Holce, pro kterého je to současně první gól, který v extralize vstřelil v dresu Kohoutů. „Já se tam chtěl natlačit, ale jeden z beků mě jako by podtáhl, tak jsem to odbrzdil a z otočky to zkusil hodit do brány, jestli se to odrazí na dorážku, ale spadlo mu to mezi nohy, takže jsem byl rád. Gól je určitě super, ale rád bych v tom pokračoval,“ přál si hráč nosící dres s číslem 10.

Ve druhé a především ve třetí třetině ale Piráti přidali na tempu a Hanáky několikrát drželi v jejich obranném pásmu. Čím to ale bylo, že se výkon áčka během zápasu takto měnil? „Dostali jsme gól a zase jsme trošku přestali hrát, možná se trošku strachovali. Pak jsme ale dali čtvrtý gól, znovu se uklidnili a hráli svoji hru,“ vracel se k pár okamžikům, kdy měli převahu ve hře hosté.

Pro předsezónní posilu Mory bylo utkání ještě o něco zajímavější. Stejně jako Roman Červenka a Michal Vondrka je i Miroslav Holec bývalými hráči Slavie. „Známe se a oba jsou to výborní hokejisté, o čemž vypovídá i jejich hráčská historie. Řekli jsme si, že si na ně musíme dávat pozor, což nám i vycházelo, a tím jsme jim hru otrávili,“ uvažoval sedmadvacetiletý útočník.