Gól jsem už potřeboval, ohlédl se za duelem s Kladnem Jakub Navrátil

Daniel Fekets, Simon Vejtasa
O L O M O U C - Poslední utkání olomouckých hokejistů se odehrálo ve čtvrtek. A bylo to drama až do posledních minut. Hrdinou duelu proti kladenským Rytířům v chomutovské ROCKNET Areně se stal Jakub Navrátil, který ve dvojnásobné přesilovce rozhodl o výhře Hanáků v poměru 3:2.

Souboj extraligového nováčka s kohouty byl nesmírně vyrovnaný. Olomouc šla v první třetině zásluhou Jiřího Ondruška do vedení, nicméně ve druhé periodě překlopili průběžný stav na stranu Rytířů Tomáš Plekanec a Cody Donaghey. Ještě před polovinou zápasu však srovnával Jan Káňa. Na další branku se čekalo až do úplného konce třetího dějství.

⇒ Útočník Jakub Navrátil

V 56. minutě na trestnou lavici usedli kladenští Marek Baránek a Nicolas Hlava, tudíž hostující celek měl k dispozici dvouminutovou přesilovku pěti proti třem. Zhruba 20 vteřin před jejím vypršením našel David Krejčí na levém kruhu Lukáše Nahodila, jehož rána se od horní tyče odrazila k Jakubu Navrátilovi. Ten si už s pukem věděl rady. „Hlavní pokyn zněl: Dejme gól. Moc jsme věřili, že pokud se nám to podaří, tak už vedení udržíme. A ono se tak opravdu stalo,“ říkal nadšeně autor trefy.

Jak se situace seběhla z Navrátilova pohledu? „Nahec (Lukáš Nahodil - pozn. redakce) dostal puk, následně vystřelil a trefil břevno. Kotouč se mi poté odrazil na hruď. Já si jej rychle stáhl a pálil na bránu. Musím se ale přiznat, že jsem zavřel oči. (směje se) Už jsem gól potřeboval, takže jsem strašně rád, že jsem nějakou branku dal. Moc se mi ulevilo. Já jen doufám, že v tom budu pokračovat dále.“

Z pikantního souboje s Kladnem tak brali tři body kohouti. „Vítězství se rodilo hodně těžce. Soupeř hrál dobře, naopak my, podle mého názoru, zas tak úplně ne. Nohy nám příliš nejezdily, avšak za zisk tří bodů jsme samozřejmě moc rádi,“ hlásí olomoucký útočník.

Opravdu jen výjimečně se v Tipsport extralize stává, že se v jednom zápase představí tolik bývalých hvězd kanadsko-americké NHL. Vždyť součet utkání Jaromíra Jágra, Davida Krejčího, Tomáše Plekance, Rostislava Olesze (do utkání vinou zranění nenastoupil - pozn. redakce), Landona Bowa a Jakea Dotchina v NHL činí včetně play-off neuvěřitelné číslo 4 621. Jen pro zajímavost, celá současná soupiska New Jersey Devils má v NHL odehráno o zhruba 1 000 utkání více. „O tom jsem vůbec nevěděl. (smích) Jarda je obrovská osobnost českého hokeje, Pleky také a o Krejčovi se nemusíme ani bavit. Jsou to opravdové hvězdy. Ať už je mám jako soupeře či spoluhráče, neuvěřitelně si to užívám,“ netajil se Navrátil.

Nyní se už však Hanáci zaměřují na páteční utkání s Třincem. V souboji s úřadujícím extraligovým mistrem budou útočit na čtvrtou výhru v řadě. „O víkendu jsme si trošku odpočinuli, zápasů bylo totiž opravdu hodně. V pondělí jsme se sešli a pořádně potrénovali. Už se těšíme na další utkání. Budeme chtít Třinec porazit,“ uzavřel útočník s číslem 88 na dresu.