Gól po patnácti vteřinách by s týmem neměl zamávat, byl přesvědčený Richard Diviš

Zuzana Spurná
L I T V Í N O V – Zase to nevyšlo. Ani tentokrát nedokázali Kohouti překonat magickou hranici dvou vstřelených gólů. Špatná koncovka Hanáky trápí už pár kol a projevila se i v Litvínově. Olomoučtí po pětatřiceti minutách prohrávali už o čtyři branky, nic ale nevzdali. První gól Mory připravil Dávidu Bucovi Richard Diviš. „To, že se vůbec dostaneme do stavu 0:4 je naše chyba,“ věděl olomoucký útočník.

Kohouti odjeli do Litvínova s jediným cílem. Pokusit se bodovat proti momentálně druhému týmu tabulky. Jenže souboj dvou překvapení letošního roku extraligy vyzněl lépe pro domácí. Ti se už po pouhých patnácti vteřinách dostali do vedení, které postupně navyšovali. Hanáci ale nesložili zbraně a zabojovali. Na konci druhé třetiny vrátili dvěma rychlými góly naději na body Buc a Marosz.

⇒ Útočník Richard Diviš

Další střely už ale Olomoučtí za záda Francouze nasměrovat nedokázali, a tak se z Litvínova vrátili bez bodu. „Bohužel jsme začali tak nešťastně, že jsme hned prohrávali. Litvínov ukázal, že ofenzivně je hodně v pohodě, na druhou stranu, cítili jsme, že vzadu můžou být zranitelní, ale nevyužili jsme toho. I za stavu 0:4 jsme ale měli nějaké šance,“ vracel se k zápasu Richard Diviš.

Velmi rychlý gól Kohouty zpočátku zaskočil, Verva tak mohla přidat další tři góly do olomoucké sítě. „Myslím, že by to s týmem vůbec nemělo zamávat. Byla to patnáctá vteřina a měli jsme celý zápas na to, abychom to otočili. Bohužel to ale nevyšlo,“ smutnil olomoucký útočník.

A právě proto, že Kohouti znovu dokázali, že pojem „vzdát se“ je jim cizí, když se dostali na rozdíl dvou branek, litují olomoučtí hráči ztracených bodů ještě více. „Mrzí nás to, mrzí. Možná ještě o něco víc než mrzí. Chtěli jsme do toho zápasu zpátky a myslím, že jsme se do něj i dostali, ale bohužel jsme nedali kontaktní gól,“ řekl zklamaně hokejista, jež na Hané začal svou třetí sezónu.

Diviš si však nemyslí, že to, že se Olomoučtí dokázali vrátit do zápasu je něco, čím by se po prohraném zápase měli chlubit. „To, že se vůbec dostaneme do stavu 0:4 je naše chyba. Že se pak vrátíme do zápasu a ukážeme nějakou bojovnost…Můžeme se od toho odrazit, ale jednoduše to není ono,“ věděl devětadvacetiletý forvard.

Hanáky navíc v posledních osmi kolech trápí velmi malý počet vstřelených gólů. Dvě branky dokázali dát pouze Liberci, kde se trefili obránci a právě Litvínovu. Olomoučtí si jsou dobře vědomi toho, že na žádnou, jednu nebo dvě branky, se vyhrávat nedá. „Máme malou četnost střelby. Musíme dát ne ty hezké, ale ty ošklivější góly. Určitě to tam ale teď začne padat,“ nevěšel hlavu hráč, který přes hlavu přetahuje dres s číslem 19.