Gólman Lukáš jede s reprezentací do Švýcarska, bek Nesvadba do Švédska

Ondřej Kubát
O L O M O U C - Reprezentační přestávka přeruší na týden seniorskou a všechny mládežnické extraligy. Pozvánky do nově se tvořící dvacítky se dočkal gólman olomoucké juniorky Jan Lukáš. Talentovaný brankář se tak zúčastní soustředění a poté turnaje pěti zemí ve švýcarském Kreuzlingenu. S národním týmem U16 se na turnaj do Švédska vydá obránce David Nesvadba.
⇒ Jan Lukáš

Brankář Jan Lukáš letos plynule a nečekaně úspěšně zvládl přechod ze staršího dorostu do juniorky, kde působí v roli jedničky. Ve 33 odehraných utkáních si drží průměr úspěšnosti 90,65 %.

Lukáš se už v reprezentaci objevil loni v listopadu, na turnaji v Karlových Varech odchytal dva zápasy proti Petrohradu.

Reprezentační devatenáctka, kterou vede Jiří Juřík, se sešla již v neděli v Rokycanech, kde má na programu čtyři tréninky na tamní ledové ploše. Během úterý se potom hráči autobusem přesunou do Švýcarska a postupně se utkají se stejně starými Švédy, Němci, Finy a s domácími Švýcary.

V roli náhradníka byl do stejné kategorie nominován ještě olomoucký útočník Dominik Novotný, definitivního povolání do národního mužstva se však nedočkal.

⇒ David Nesvadba

Patnáctiletý obránce staršího dorostu David Nesvadba se z pozice náhradníka dostal do reprezentace U16, kterou vede Robert Reichel.

Nesvadba je aktuálně druhým nejproduktivnějším bekem jak v kategorii starší dorost, tak i v mladším dorostu HC Olomouc. Za starší dorost odehrál 28 zápasů a připsal si 15 kanadských bodů, za mladší potom v patnácti startech nasbíral čtrnáct bodů.

Národní mužstvo do šestnácti let se sešlo také už v neděli v Litoměřicích, kde má na programu pět tréninků na ledové ploše. Ve středu se potom kluci letecky přesunou do švédského Sundsvallu a postupně se střetnou se Švédy, Rusy a Finy.