Gólmanovi asi zrovna mávala nějaká fanynka, měl tam díru, smál se Michal Pšurný

Miroslav Fantal
O L O M O U C - Čtyři utkání, tři branky. To je vizitka nováčka v olomouckém dresu Michala Pšurného (na smínku vzadu s číslem 27), který se v mužstvu trenérů Fialy a Tomajka objevil až na začátku herní přípravy. Zatímco minulý čtvrtek sestřelil dvěma brankami Hradec Králové, v posledním utkání proti Orlům ze Znojma, novému účastníkovi EBEL ligy, se trefil jednou.

Mužstvo z jihu Moravy, jež se letos odpojilo od prvoligového pelotonu a zaujalo místo na startovním roštu rakouské Erste Bank ligy, nikdy nebylo pro Kohouty snadným soupeřem. Tentokrát však Olomoučtí jakoby zapomněli na předchozí nezdary a se soupeřem si hravě poradili.

⇒ Michal Pšurný

„Začali jsme sice dobře, ale pak nás paradoxně vyřadily ze hry vlastní přesilovky. To nás vyhodilo z tempa,“ popsal herní projev svého nového týmu Michal Pšurný. „Od druhé části jsme jasně kontrolovali zápas, čemuž napovídá výsledek. Myslím si, že jsme odehráli výborné utkání, ale pořád je to jen příprava,“ pokračoval.

Hanáci tak svému soupeři nadělili neoblíbeného „bůra“. Zlom v utkání přišel ve druhé části, kdy nejprve srovnal přesnou trefou Jiří Řípa, aby v polovině utkání mohl Michal Pšurný tvrdým projektilem poslat Olomouc do vedení.

„Gólman tam měl docela díru. Asi mu zrovna mávala nějaká fanynka, tak jsem to zkusil a spadlo to tam,“ popsal s úsměvem situaci ze začátku třiatřicáté minuty.

Zlínský odchovanec odehrál na Hané už svůj čtvrtý zápas. Zatímco v prvních dvou duelech se střelecky trápil, proti Hradci Králové a Znojmu se dokázal prosadit. „Chvíli to trvá, než se člověk dostane do herního rytmu. Je potřeba odehrát nějaké zápasy, jinak to samozřejmě nepřijde,“ vysvětlil.

„Už se to lepší, ale do ligy je stále času dost, tak věřím, že se bude dařit ještě víc,“ dodal hráč se sedmadvacítkou na zádech.

V minulé sezóně oblékal pětadvacetiletý hráč dres českobudějovického Mountfieldu. Jeho extraligové angažmá však zhatilo zranění, které mu nedovolilo více, než deset startů v nejvyšší soutěži. „Měl jsem smůlu. Zranil jsem se před důležitým turnajem ve Švýcarsku. Trenér poté tu sestavu nechal i do ligy a na mě místo nezbylo,“ vzpomíná na nepříjemnosti minulé sezóny.

Zlínský rodák Michal Pšurný se tak musel přesunout do prvoligového Písku, odkud po sezóně odcestoval blíž domovu, na zkoušku do prvoligové olomoucké Mory. „Na extraligu se už nedívám, týmy jsou plné. Když tady zůstanu, budu jen rád, ale nechal bych to zatím otevřené,“ zahalil tajemstvím své další působení v dresu Kohoutů.

FOTO: Zdeněk Polák