Gratulujeme! Branislav Konrád pojede se Slovenskem na MS

Josef Prášek, FOTO: Jan Beneš, Český hokej
Na mistrovství světa bude mít náš klub svého zástupce! Nebude to sice Čech, ovšem Hanáci mohou být právem pyšní na brankáře Branislava Konráda. Ten nechybí ve finální nominaci Slovenska na šampionát v lotyšské Rize. Za celý klub mu přejeme hodně štěstí!

Braňo se už účastnil tří mistrovství světa. Svůj debut si však odbyl právě na tom třetím v roce 2016. Tehdy v základní skupině vychytal proti Maďarsku výhru 4:1, inkasoval tak jen jednou. A jeho úspěšnost zákroků činila parádních 95,24 procent.

O pár dní později si zachytal i proti Německu, tehdy ale musel zkousnout porážku 1:5.

Třiatřicetiletá opora Olomouce má zkušenosti i s olympiádou, kde si zachytal ve dvou zápasech.

Národní dres Slovenska navleče i na letošním mistrovství světa. Slováci budou ve skupině A, kde narazí i na český celek. Ovšem první zápas šampionátu odehraje tým Braňa Konráda v pátek 21. května proti Bělorusku. O dva dny později proti Velké Británii.

Derby mezi Českem a Slovenskem je na programu 1. června od 15:15.

Mimochodem, v nominaci Slováků nechybí ani Dávid Buc, jehož olomoučtí fanoušci také znají. Buc odehrál na Hané tři sezony.

Nominace hokejistů Slovenska na mistrovství světa v Rize

Brankáři: Július Hudáček (Spartak Moskva/KHL), Adam Húska (Hartford/AHL), Branislav Konrád (Olomouc/ČR),

Obránci: Martin Bučko, Marek Ďaloga (oba Pardubice/ČR), Michal Ivan (Zvolen), Daniel Gachulinec (Detva), Šimon Nemec (Nitra), Martin Gernát (Třinec/ČR), Mário Grman (SaiPa Lappeenranta/Fin.), Adam Jánošík (Oskarshamn/Švéd.), Samuel Kňažko (TPS Turku/Fin.), Mislav Rosandič (Liberec/ČR).

Útočníci: Peter Cehlárik, Marek Hrivík (oba Leksand/Švéd.), Kristián Pospíšil, Pavol Skalický (oba Lukko Rauma/Fin.), Martin Faško-Rudáš (Banská Bystrica), Adrián Holešinský (Nitra), Miloš Kelemen (Zvolen), Dávid Buc (Bratislava Capitals/ICEHL), Michal Krištof (Kärpät Oulu/Fin.), Róbert Lantoši (Providence/AHL), Adam Liška (Čerepovec/KHL), Miloš Roman (Třinec/ČR), Juraj Slafkovský (TPS Turku/Fin.), Marián Studenič (New Jersey/NHL), Matúš Sukeľ (Sparta Praha/ČR).

Program Slovenska v základní skupině A na MS 2021:

Pátek 21. května od 19.15: Bělorusko – Slovensko
Neděle 23. května od 11.15: Velká Británie – Slovensko