HC Olomouc podal oficiální stížnost na rozhodčího Vampolu

O L O M O U C - Olomoucká Mora podala po sobotním prvoligovém utkání 37. kola oficiální stížnost na hlavního rozhodčího Jaromíra Vampolu. Klubu se nelíbilo především uznání jihlavské branky na 2:2, které útočník Čachotský dosáhl i podle videozáznamu rukou. "Utkání bylo odpískáno jednostranně," uvedl generální manažer HC Olomouc Erik Fürst.

Jihlava se dočkala vyrovnání v čase 58:05, vyraženou střelu Hodka uklidil do sítě prapodivným způsobem Tomáš Čachotský. "Po přehrání videa se potvrdilo, že Čachotský vstřelil branku rukou," popsal Erik Fürst.

⇒ Sudí Jaromír Vampola na buly

"Seděl jsem v sobotu na zimním stadionu až do půl dvanácté, nakonec jsem kontaktoval komisi rozhodčích a jejího předsedu, Ing. Fraňa. Sudí Jaromír Vampola výrazným způsobem ovlivnil utkání s Jihlavou, a proto žádám potrestání tohoto rozhodčího," řekl generální manažer Mory.

Důvodem pro podání protestu však nebyla jen neregulérní branka Jihlavy, která nakonec Moru připravila o plný bodový zisk a posun na třetí místo. "Byla tam spousta věcí, které se mi nelíbily," podotkl Fürst.

Hanáci nakonec prohráli na nájezdy a v tabulce zůstali čtvrtí. "Podali jsme oficiální stížnost, ale body nám už stejně nikdo nevrátí," věděl.

"Po zápase jsem ještě vznesl dotaz na vedení Dukly, zda si rozhodčího Vampolu náhodou nepřivezli s sebou autobusem," odlehčil situaci na závěr Fürst.

Ostatně, samo by se to nabízelo, z Jihlavy do Vatína, kde sudí Vampola bydlí, to je vzdušnou čarou 30 km.

FOTO: Petr Pelíšek