HC Olomouc se zapojí do oslav 100 let Československa

Klub
O L O M O U C – Olomoucký hokejový klub se zapojí od pondělí 22. října spolu s dalšími 28 tuzemskými elitními kluby do kampaně České století pod patronátem agentury CzechTourism, která má za cíl připomenout oslavy 100. výročí vzniku samostatného Československa. Kromě speciálního doprovodného programu na utkání 13. kola s Chomutovem se mohou fanoušci těšit i na unikátní obsah na sociálních sítích.

„Řada hokejových událostí – jako například titul mistrů světa ze Štvanice, slavná vítězství nad sbornou nebo olympijský triumf v Naganu – se stala neodmyslitelnou součástí naší národní historie,“ uvedl v  souvislosti s oslavami stoletého jubilea vzniku Československa prezident Českého hokeje Tomáš Král v tiskové zprávě. „Potěšilo nás proto, že se k oslavám výročí připojilo všech devětadvacet klubů, které v obou nejvyšších soutěžích nastupují.“

Kluby a fanoušci si na zimních stadiónech připomenou chvíle, v nichž hokej dokázal semknout národ a posilovat jeho hrdost.

„Hokej má kouzlo spojit v okamžiku velkých zápasů celý národ a posilovat národní cítění,“ prohlásil olympijský vítěz, trojnásobný mistr světa, bývalý reprezentační kapitán, asistent trenéra reprezentace Robert Reichel. „Vždy jsem byl hrdý na to, že mohu reprezentovat a bojovat za všechny, kteří nám drží palce. Vidět fanoušky s českou vlajkou nic nenahradí. Neměnil bych!“

Olomoučtí fanoušci se mohou těšit na speciální zážitek zejména v pátek 26. října na extraligovém duelu s Chomutovem, který bude věnován právě republikovému jubileu. Mimo jiných doprovodných aktivit v rámci zahájení zazní státní hymna.

Stoleté výročí od založení československého státu bude připomenuto i na komunikačních kanálech HC Olomouc. Sociální sítě čeká klubu unikátní přebarvení do národních barev, oslavám bude uzpůsoben i grafický vzhled obsahu a připraveny jsou i vzpomínky na bohatou historii HC Olomouc.

Na celé kampani České století se kromě agentury CzechTourism podílejí i další státní, regionální, místní a nevládní instituce. Pod patronátem Českého hokeje se zapojilo i 29 klubů, které sehrají svá utkání v rámci 13. a 14. kolo Tipsport extraligy a 18. a 19. kolo Chance ligy.

Celou tiskovou zprávu Českého hokeje k #czech100 najdete zde.

Více informací k celé kampani na www.spolecnestoleti.cz.