Halász potvrdil formu, podle fanoušků byl nejlepší i v lednu!

Redakce
O L O M O U C – Hlasování v anketě „Kohout měsíce“ byla i v prvním měsíci nového roku jasná záležitost. Své prosincové vítězství totiž dokázal zopakovat brankář Tomáš Halász, který tak stejně jako Denis Kindl získal toto ocenění podruhé v sezóně. S obrovským náskokem opět předčil právě nejproduktivnějšího hráče Mory, na pomyslný bronz dosáhl útočník Michal Vodný. „Když to lidé vnímali tak, že jsem byl nejlepší z mužstva, jsem za to velmi rád,“ pověděl Halász, který se v celkovém hodnocení o Kohouta sezóny vyhoupl na druhé místo.

Brankář Tomáš Halász za svými výbornými výkony z prosince nezaostával ani v prvním měsíci nového roku 2014. Fanoušky si svou formou opět získal a obhájil prvenství v anketě „Kohout měsíce“. „Teď jsem to nečekal už vůbec, vhledem k tomu, že jsme se s Vošvecem (Tomášem Vošvrdou) v podstatě pravidelně střídali, taky měl dobré zápasy. Mě navíc mrzí zápas v Benátkách, kde jsem mohl alespoň dva góly chytit. Nepůsobil jsem ani nijak jistě, nevím, proč,“ povídal poměrně překvapený Tomáš Halász, který mimo jiné také poukázal na nepříliš vydařené střetnutí v Benátkách.

Z celkových jedenácti zápasů, které Kohouti v lednu odehráli, se postavil „Hally“ do branky celkem pětkrát. Ve statistikách přibyla slovenskému brankáři další tři čistá konta, a to v utkáních proti Třebíči, Litoměřicím a Berounu. S osmi „shutouty“ tak olomoucký brankář v první lize jasně vévodí. Zaslouženě tak s 236 hlasovacími body v lednové anketě zvítězil. Až daleko za ním se umístil Denis Kindl (81 bodů) a třetí Michal Vodný (73 bodů).

⇒ Brankář Tomáš Halász

„Když to lidé vnímali tak, že jsem byl nejlepší z mužstva, jsem za to velmi rád. Měl jsem tam zase nějaké nuly, ale k tomu mi chlapci velmi pomohli. Cením si toho, ale nám jde hlavně o kolektivní výkon, ne o individuální věci. Je to takové zpestření pro fanoušky, je však jasné, že to zalichotí,“ pochvaloval si muž s číslem 1.

O sbírce čistých kont se toho napsalo už hodně, co na to však říkají Halászovy spoluhráči či protihráči z minulých působení? „Jsem dost často v kontaktu s Juliem Hudáčkem, který nyní chytá v Pardubicích. S ním si dost často píšu, probíráme nějaké věci. Naposledy jsem si chvíli psal i s Jánkem Lašákem, který šel nedávno do Liberce. Ten mě oslovil „Čau, hvězdo Olomouce“, trochu jsme se zasmáli. Ale spíš jsem v kontaktu s hráči (v poli), protože jsem těch brankářů vedle sebe tolik neměl. Třeba na Sašu Hyláka ani kontakt nemám. Jinak si sem tam s někým napíšu a vzájemně se pochválíme,“ poodkryl kmenový hráč Košic.

Pomalu ale jistě už se otevírají brány vyřazovacích bojů, krystalizují se i soupeři, se kterými by Mora mohla svést čtvrtfinálový souboj. Co však ještě není zdaleka jasné je to, kdo se na startu play-off postaví mezi tři olomoucké tyče. „Nemůžu mluvit za Vošvece, ale já osobně na to vůbec nemyslím. Je to opravdu tak, že když dostanu šanci v zápase, snažím se ji využít. Ne tak jako v Benátkách, ale dejme tomu jako zápasy předtím. A vůbec, já play-off v podstatě ještě neřeším. Až přijde a trenér mi řekne, že mám jít do branky, tak půjdu a budu chtít odvést mé maximum. Pokud půjde Vošvec, budu mu držet palce. Jsme tu dobrý kolektiv, dobře spolu vycházíme a já udělám vše pro úspěch, ať už na lavičce nebo v bráně,“ řekl odhodlaně bývalý mládežnický slovenský reprezentant.

Právě i na reprezentaci přišla řeč. Stejně jako dalších 11 zemí čeká i Halászovo rodné Slovensko hokejový olympijský turnaj v ruském Soči, který odstartuje ve středu 12. ledna. „Hally“ bude své krajany bedlivě sledovat.

„Na olympiádu se velmi těším. Trochu jsem zklamaný, že se nám ve slovenském mužstvu zranilo pár hráčů, ale je tam dost mladých. Doufám, že Jaro Halák (brankář) bude mít formu jako ve Vancouveru, že nás podrží. Nemáme tam až takové individuality, snad kromě Hossy a Cháry. Není to takové mužstvo, jako bylo na předchozí olympiádě, ale když se semknou, přikloní se k nim štěstí … Myslím si, že cíl je čtvrtfinále, a tam už je to loterie. Dáte nějaký šťastný gól, ubráníte klíčový moment. Budu jim držet palce, ať se jim daří,“ tvrdí třiadvacetiletý Slovák.

Tomáše Halász zastupuje Slovensko v olomoucké kabině společně s útočníkem Romanem Rácem. Dává za pravdu, že na narážky okolo hokejové řežby pod pěti kruhy určitě dojde. „Vy máte už asi 30 let na olympiádě stejné mužstvo, stále ti stejní hráči. Nevím, jestli by Češi Slovákům stíhali, možná za cenu faulu,“ rozesměje se. „Dělám si srandu, Česko má také perfektní tým. Sem tam nějaké popichovačky samozřejmě jsou, ale vše je to v rámci legrace,“ uzavřel svůj rozhovor lednový vítěz ankety „Kohout měsíce.

Kohout měsíce ledna – TOP FIVE

1. Tomáš Halász               236 bodů
2. Denis Kindl                 81 bodů
3. Michal Vodný                73 bodů
4. Matěj Pekr                  55 bodů
5. Richard Diviš               47 bodů

Jednotlivé měsíční výsledky se sčítají tímto způsobem: první místo v měsíčním bodování = 10 bodů, druhé místo = 9 bodů atd.

Kohout sezóny – průběžné pořadí do 10. místa

1.  Denis Kindl             45 bodů