Hanáci cestují do Brna. Podaří se jim rozšířit sérii venkovních vítězství?

Lukáš Losleben
O L O M O U C – Po domácí porážce s Libercem čeká na Kohouty zápas na půdě brněnské Komety. V něm budou chtít navázat na poslední tři vítězství na venkovních hřištích a i tentokrát si přivézt všechny body! Utkání začíná v úterý 25. listopadu od 18 hodin v DRFG Aréně v Brně.

Zápas proti Bílým Tygrům vypadal pro Hanáky dlouho bodově. Vše zhatila až poslední minuta utkání, ve které vstřelil vítěznou branku Lukáš Krenželok. „Myslím si, že jsme hráli dobře a vycházelo nám, co jsme chtěli. Bohužel padl minutu před koncem gól,“ hodnotil utkání Vojtěch Tomeček.

⇒ Útočník Vojtěch Tomeček

Kohoutům se, bohužel, již poněkolikáté stalo, že ztratili body kvůli brance v samotném závěru. „Nevím, jestli to máme v hlavách, nicméně musíme udělat vše pro to, abychom to otočili. Věřím, že když se nám doma podaří jeden zápas, tak na to dokážeme navázat,“ komentoval tuto situaci hráč s osmnáctkou na zádech.

Ačkoliv se Hanákům v domácím prostředí tolik nedaří, venku je to přesně naopak. Jejich momentální bilance činí tři vítězství na cizích kluzištích v řadě. Poslední zápas na půdě Plzně se jim povedl obzvlášť na výbornou, jelikož si k výhře připsali i čisté konto. Nyní je čeká výjezd do Brna, kde se pokusí tuto úspěšnou sérii prodloužit. „Každý z nás si přeje, abychom vyhrávali, a to jak venku, tak hlavně doma, kde to musíme prolomit. Samozřejmě body z hřišť soupeře jsou velmi cenné a vážíme si jich,“ uzavřel olomoucký útočník.

To nejdůležitější o soupeři:

Listopad je pro Kometu černým měsícem. Z dosavadních sedmi utkání prohráli Jihomoravané šest. Vysoká porážka 2:7 od Karlových Varů byla zároveň poslední, které musel z trenérského postu čelit Petr Fiala. Na jeho místo nastoupil staronový kouč a zároveň majitel, Libor Zábranský, od jehož převzetí zaznamenali Brněnští prohru v Třinci a výhru v prodloužení nad Hradcem Králové.

V posledním vzájemném zápase sice Kohouti vedli, nicméně soupeř dokázal utkání otočit a zvítězit 1:3. Nyní je načase tento výsledek Kometě vrátit, a prodloužit tak sérii vítězných zápasů na půdě soupeře!

Hlavní trenér: Libor Zábranský
Hala (kapacita): DRFG Arena (7 700 diváků)
Poslední utkání: Vítězství 3:2 v prodloužení nad Hradcem Králové

Srovnání výsledků:

HC Olomouc HC Kometa Brno
25 (11.) Body (umístění) 35 (7.)
Zbyněk Irgl (9+7) Nejproduktivnější hráč Martin Zaťovič (13+10)
Zbyněk Irgl (9) Nejlepší střelec Martin Zaťovič (13)
Jan Lukáš (91,69%)
Branislav Konrád (90,88%)