Hanáci hrají v úterý doma, přijede Horácká Slavia Třebíč

Miroslav Fantal
O L O M O U C – V úterý čeká olomoucké Kohouty již čtvrté přátelské utkání na novou sezónu. Před zraky vlastních diváků přivítá Mora soupeře z Třebíče. Oba celky se v přípravě již jednou setkaly. Před týdnem se na ledě Horáků zrodil nerozhodný výsledek 1:1. Odveta startuje v olomoucké plecharéně od 18 hodin.

V pondělí zahájili olomoučtí hokejisté již čtvrtý týden přípravy na ledě. Oproti minulému týdnu, kdy byl kvůli rozbitému chlazení první pondělní trénink zrušen, tentokrát vše proběhlo podle plánu. „Poslední tři týdny byly velmi náročné. Vždy o víkendu cítím únavu. Naštěstí míváme soboty i neděle volné, takže se stíháme zregenerovat,“ hodnotí dosavadní průběh přípravy útočník Michal Vodný.

⇒ Útočník Michal Vodný

Kromě polykání tréninkových dávek snášejí Kohouti už i zápasové tempo. Do této chvíle svěřenci trenéra Petra Fialy a jeho nového asistenta Jiřího Dopity sehráli tři přátelská utkání. „Trénujeme ve vysokém tempu, takže přechod na zápasy je jednodušší,“ pochvaluje si dvaadvacetiletý útočník, jenž zasáhl do všech duelů a připsal si dva kanadské body (1+1).

Naposledy se Hanáci střetli minulý čtvrtek na vlastním ledě s jedním z prvoligových soupeřů, a to s jihlavskou Duklou. „Jihlava měla několik mladých kluků, kteří hodně bruslili, a několik veteránů, například Viktora Ujčíka. Nasazení v prvních dvou třetinách bylo vysoké. V poslední části nám tam i napadaly nějaké branky, takže se hra uklidnila,“ vzpomínal hokejista, který se vyznačuje číslem čtyři.

Nyní Kohouty čeká další utkání se soupeřem z nedaleké Vysočiny. Na Hanou dorazí Třebíč, která je stejně jako Jihlava dalším prvoligovým týmem.

Horáci podobně jako Mora v přípravě nastoupili ke třem utkáním. V tom prvním se svěřenci trenéra Kamila Pokorného střetli s druholigovým celkem Moravských Budějovic, které v Třebíči zvítězili 6:4. Nutno však dodat, že domácí odehráli zápas bez svých největších opor. Jako druhá se Slavii postavila Olomouc. První vzájemný zápas letošní sezóny se nesl v duchu neproměněných příležitostí, přesto se diváci dočkali alespoň dvou branek a zasloužené remízy 1:1.

Ve čtvrtek se pak v Třebíči představilo i extraligové mužstvo. Bílé hvězdy, jak se třebíčskému celku přezdívá, si to rozdaly s brněnskou Kometou, která potvrdila roli favorita a zvítězila 5:3. Horáci tak ani v jednom ze tří zápasů nepoznali chuť vítězství. Ve čtvrtek se o to pokusí podruhé proti Olomouci, tentokrát na jejím ledě.

⇒ SK HS Třebíč

„Očekávám podobné utkání jako u nich. Třebíč má výborně bruslařsky založený tým, takže budou na ledě létat, budou nás dohrávat,“ přemýšlel nad následujícím duelem Michal Vodný, který sám věří v bohatší gólovou nadílku: „Doufám, že nám tam toho napadá trochu víc. V Třebíči jsme my i soupeř spálili hodně šancí. Střelecky se ani jednomu týmu nedařilo.“

Minulé týdny sužovaly nejen Olomouc vysoké teploty, které příliš lednímu hokeji nesvědčí. Důsledkem byl nepříliš kvalitní led, který bránil hokejistům v lepších výkonech. Po chladném víkendu je ale všemu jinak. „O víkendu se ochladilo a je to výborné. Led je tvrdší a kvalitnější. Můžeme na něm dělat více věcí,“ libuje si útočník, jenž přišel do Olomouce ze Zlína. „Když bylo horko, tak byl led měkký, špatně se na něm bruslilo a puky odskakovaly. Moc se to nedalo slučovat s technikou,“ prozradil.

Duel mezi Kohouty a Horáckou Slavií Třebíč začíná v úterý od 18 hodin na olomouckém zimním stadionu. Pro fanoušky hostujícího celku, kteří se nechystají zápas navštívit, bude připraven on-line textový přenos. Vstupné na utkání činí 40 Kč.

Sestavy z posledních utkání

HC Olomouc: Vošvrda – Bartoň, Ondrušek, Kadela R., Janáček, Jaroměřský, Staněk, Schejbal J. – Pekr, Řípa, Herman – Jergl A., Kucharczyk, Švaňhal – Rác, Králík, Vodný – Novotný, Heža O., Lehečka. Trenér: Petr Fiala.

SK HS Třebíč: Dusík – Malena, Bilčík, Čejka, Janota, Peroutka, Dittrich – Laš, Dolníček, Vondráček – Wasserbauer, Nahodil, Čuřík – Kadela E., Kaut, Přibyl – Čech, Zábranský, Moučka – Paták. Trenér: Kamil Pokorný.