Hanáci jedou do Zlína. Podaří se jim na ledě rivala zvítězit?

Lukáš Losleben
O L O M O U C – Po domácím vítězství nad Libercem vyrážejí kohouti na led zlínských Beranů. S rivalem mají přitom v letošní sezóně pozitivní bilanci dvou vítězství a jedné porážky. Bude se parta kolem kapitána Jiřího Ondruška radovat i nyní? Úvodní buly padne na Zimním stadionu Luďka Čajky v neděli 20.2. v 15:30.

Proti Bílým Tygrům si Hanáci za 40 minut vypracovali dvoubrankové vedení. Soupeři se ale ve třetí části povedlo srovnat, a tak utkání zamířilo do prodloužení. V něm rozhodl o důležitém bonusovém bodu kapitán kohoutů Jiří Ondrušek. „Náš výkon byl dnes, až na ustrašenou třetí třetinu, poměrně dobrý. Musíme být spokojeni, protože dva body proti velmi kvalitnímu soupeři mají pro nás cenu zlata,“ hodnotil duel trenér Zdeněk Moták.

⇒ Trenér Zdeněk Moták

Před samotným zápasem nastala kuriózní situace - jedna z roleb se rozbila a olej z ní vytekl na ledovou plochu. Úvodní buly se tak muselo posunout o 45 minut. Pozdější start ale olomouckému lodivodovi vrásky na čele nepřidělal. „Určitě jsme to nijak neřešili, protože k tomu prostě nebyl žádný důvod. Kluci alespoň měli delší čas na přípravu, , uvedl.

Do utkání se zapojil i David Krejčí, jenž se do České republiky vrátil po vypadnutí národního týmu z olympiády v Pekingu. Právě on přichystal Ondruškovi vítězný gól. „David před sebou měl hodně náročný program, protože se vrátil až během noci a spal tedy jen nějaké čtyři hodiny (smích). Proto jsme mu dali prostor, aby se rozhodl až po rozbruslení, zdali nastoupí nebo ne. Poté, co jsme od něj slyšeli rázné ANO, jsme ho do sestavy zařadili. Do utkání vlétl naprosto parádně, měl lví podíl na našem vítězství. Je tedy potřeba vyzdvihnout jeho výkon, nešetřil chválou na svého hvězdného svěřence sedmapadesátiletý kouč.

To nejdůležitější o soupeři

Velmi svízelná. Tak by se dala popsat aktuální situace Beranů, kteří se nacházejí na dně extraligové tabulky. Svěřenci trenéra Luboše Jenáčka sice vzkřísili jiskřičku naděje poté, co porazili kladenské Rytíře 3:2 trefou Daniela Gazdy v čase 59:55, avšak na svého posledního soupeře stále ztrácí čtrnáct bodů. Pokud se tak chtějí vyhnout přímému sestupu, musí ideálně všechny nadcházející zápasy vyhrát a zároveň doufat, že Kladenští do konce sezóny uspějí jen dvakrát.

Zlín se navíc ještě musí vyrovnat se ztátou důležité opory - po velmi dobrém výkonu na olympijských hrách odešel do švédského Linköpings lotyšský obránce Roberts Mamčics.

Ve vzájemných zápasech si zatím vedou lépe kohouti. Ti zvítězili ve dvou případech, a to 4:0 a 4:2. Jen jedinkát se radovali Berani, a to po výhře 3:2

Hlavní trenér: Luboš Jenáček
Hala (kapacita): Zimní stadion Luďka Čajky (7 000)
Poslední utkání: Výhra 3:2 nad Kladnem