Hanáci jsou hladoví po bodech. Podaří se jim nějaké urvat v Liberci?

Kristýna Nováková
L I B E R E C – Pod Ještědem budou mít Hanáci poslední možnost, jak letos uhrát nějaké body s Bílými Tygry. První tři zápasy vyzněly lépe pro Liberec, nutno však podotknout, že na domácím ledě Tygři v listopadu vyhráli jen těsně 2:1. Utkání začne v neděli 31. 1. od 16 hodin v Home Credit Aréně v Liberci.

Řekli před zápasem: David Škůrek

Páteční porážka od Zlína pro Hanáky znamená třetí prohru v řadě. „Určitě nás to hodně štve,“ řekl po zápase obránce David Škůrek. „Porazili jsme se vlastními chybami, neměli jsme dobrý přístup. Neplnili jsme to, co jsme si řekli,“ vyjmenovával urostlý bek chyby. „Musím podotknout, že Zlín se na nás dobře připravil. Měli jsme problémy v rozehrávce. Rozhodlo asi to, že jsme je pustili do dvoubrankového vedení,“ uzavřel hodnocení pátečního klání.

⇒ Obránce David Škůrek

Olomouc letos se Zlínem odehrála všechny 4 zápasy, dvakrát se radovali Hanáci, dvakrát Berani. Skóre je však o jeden gól na straně Olomouce, i proto se trenéři patrně rozhodli neodvolávat v pátek gólmana ve snaze dorovnat skóre. „Já jsem na to přišel až po zápase. Jestli byl záměr neodvolat gólmana... asi to ve výsledku může pomoct,“ přemýšlel Škůrek.

V neděli čeká Olomouc dlouhá cesta do Liberce. První letošní zápas od Ještědem byl velmi vyrovnaný, domácí zvítězili těsně 2:1. Výprava trenérů Tomajka a Motáka tedy věřím, že může na severu Čech bodovat. „Určitě věříme, chceme konečně bodovat a podat kvalitní výkon, abychom měli dobrý pocit. Je to s Libercem hratelné, měli jsme těsné zápasy. I tam jsme hráli po pauze dobře, i když to bylo takové všelijaké,“ připomněl Škůrek právě první olomoucké utkání po restartu TELH.

Olomouc bude muset v následujících zápasech zabrat, páteční výsledek totiž znamená, že se 13. Zlín přiblížil na rozdíl 4 bodů. „Chceme více bodovat, postavení v tabulce je hodně špatné,“ přitakal obránce s číslem 3 na zádech. „Ztratili jsme spoustu bodů, které jsme měli mít. Musíme to napravit. Nechceme si dívat na týmy pod námi, ale na ty které můžeme dohnat,“ uvědomuje si sedmadvacetiletý bek.

Škůrek také souhlasil s tím, že obranné řady Hanáků podávají v posledních zápasech solidní výkon - je však třeba, aby tým dával více gólů. „Hrajeme dobře oslabení, to je určitě důležité. Určitě jsou tam ale věci, které by tam neměly. být. V útoku je problém, dáváme málo gólů a pak je z toho v křeči i obrana,“ uzavřel.

Z kabiny soupeře: Liberec je na vítězné vlně

V pátek Severočeši zdolali Pardubice (1:2), předtím na vlastním ledě přetlačili Vítkovice poměrem 3:2. Stejně těsným výsledkem skončil také zápas ve Zlíně jen s tím rozdílem, že tady musel Liberec rozhodnout až v samostatných nájezdech. Hokejisté zpod Ještědu jsou v tabulce aktuálně třetí, na záda jim však dýchá Plzeň (oba celky mají shodně 68 bodů). Na druhý Třinec pak Liberečtí ztrácí 8 bodů. Hanáci si budou muset dát pozor na přesilovky Tygrů - jejich úspěšnost využití je necelých 21 procent, tedy druhá nejlepší v lize.

V útoku se Liberec může spolehnout na Radana Lence a Michala Birnera, solidní výkony ale podává také Jaroslav Vlach. Jedničkou v brankovišti je pak mladý gólman Petr Kváča, jenž na sever Čech přišel v létě z Třince.

Hlavní trenér: Patrik Augusta
Hala (kapacita): Home Credit Aréna (7500)
Poslední utkání: Výhra 1:2 nad Pardubicemi

Statistiky týmů:

TELH 2019/2020
Bílí Tygři Liberec – HC Olomouc

umístění v tabulce
110:84 - 58 bodů
skóre a body
72:110 - 40 bodů
Michal Birner 32b (9+23)
nejproduktivnější hráč