Hanáci míří na západ Čech. Seberou Plzni další body?

Lukáš Losleben
O L O M O U C – Kohouti se po nepovedeném střetnutí s Mladou Boleslaví chystají na další souboj s týmem z horních pater tabulky. Tentokráte na Olomoucké čeká Plzeň, s níž se utkají podruhé v krátkém sledu. Podaří se jim znovu obrat Západočechy o body? Zápas začíná v pátek 11. 12. 2020 v LOGSPEED CZ Aréně v Plzni.

Řekl před zápasem: Lukáš Kucsera

Poslední utkání na půdě Mladé Boleslavi dopadlo pro Hanáky neslavně. Od úvodu tahali za kratší konec provazu, a nakonec prohráli 1:6. „My musíme hrát celých 60 minut. Když v úvodu zápasu dostaneme 3 rychlé góly, těžko se to dohání. Soupeře to nakopne a nás naopak srazí,“, komentoval úterní porážku útočník Lukáš Kucsera.

⇒ Útočník Lukáš Kucsera

Nyní na olomoucké hokejisty čeká Plzeň. Se Západočechy se kohouti utkají podruhé v krátkém sledu, jelikož naposledy se proti sobě obě mužstva postavila ve sváteční den 17. listopadu. Tehdy velmi vyrovnaný souboj dospěl až do prodloužení, ve kterém rozhodl Tomáš Mertl. Pro Hanáky se jednalo o první bod po restartu soutěže, na který navázali domácím vítězstvím nad Spartou. „Myslím, že jsme doma proti Plzni předvedli dobrý výkon a podle mě jsme si zasloužili víc než jeden bod,“ míní opavský rodák.

Kohouty trápila v zápase s Mladou Boleslaví převážně první formace pod vedením Radima Zohorny. Zítra se Olomoučtí postaví proti elitní pětce indiánů, jíž vévodí lídr kanadského bodování celé soutěže Milan Gulaš. „Tam je potřeba dobře vstoupit do zápasu. Gulaše si musíme pohlídat a co nejvíce mu jeho hru znepříjemňovat,“ uvědomuje si hráč s číslem 71 na zádech. Zároveň ale dodává, že to není jediný faktor, který bude důležitý pro úspěch. „Plzeň má velmi dobrý a bruslařský tým, proti němuž je nutné hrát disciplinovaně, jelikož jejich přesilové hry jsou velmi kvalitní,“ uzavřel.

Z kabiny soupeře: Plzeň po výkyvech najela na vítěznou vlnu

Indiáni po střetu s Olomoucí dvakrát v řadě prohráli. Nejdříve nestačili na třinecké Oceláře (3:1), načež střelecky vyhořeli v Karlových Varech (1:0). Poté přišla výhra nad Spartou (1:3), která byla ale devalvována domácí porážkou s Brnem (1:2). Od tohoto zápasu ovšem Plzeňští neklopýtli a zvítězili čtyřikrát po sobě. Porazili postupně Vítkovice (6:3), Liberec (3:6), Zlín (7:5) a Mounfield HK (1:5).

Neproduktivnějším hráčem Škody je Milan Gulaš, který, jak již bylo řečeno, s 28 body vládne i celé soutěži. S Filipem Suchým a Tomášem Mertlem se pak plzeňský kapitán dělí i o pozici nejlepšího střelce (9 branek).

Mezi třemi tyčemi zaujímá dominantní postavení Dominik Frodl, jenž z devatenácti odehraných utkání odchytal sedmnáct, a to s úspěšností 92,56%.

Statistiky obou týmů:

Peter Čerešňák (4+5)
nejproduktivnější obránce
Jiří Ondrušek 3b (1+2)
Dominik Frodl - 17 záp. (92,56%)
Dominik Pavlát - 2 záp. (93,42%)
úspěšnost brankářů
Branislav Konrád - 14 záp. (90,93%)
Jan Lukáš - 7 záp. (88,12%)
18,29% - 5. místo
úspěšnost v přesilovce